Hüseyin Çelik'ten DTP uyarısı!

Hüseyin Çelik'ten DTP uyarısı!.10640
  • Giriş : 27.03.2009 / 22:46:00

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, ''AK Parti olarak yaptığımız hizmetlerde muhalefete verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz'' dedi, oyların bölünmemesi çağrısında bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Bakan Çelik, AK Parti Bingöl İl Başkanlığı tarafından, Bingöl Şehir Spor Salonu'nda düzenlenen ''Kadın, Gençlik ve Eğitim'' toplantısına katıldı.

Çelik, burada yaptığı konuşmada, muhalefet partilerinin yapılan kömür yardımlarını yanlış bulduklarını ve kömür yardımlarından rahatsız olduklarını belirterek, ''Şunu bilmiyorlar; halka rağmen halkçılık yapmaya çalışıyor. Biz ise halkımızın isteklerine cevap veren partiyiz. Onlar halkçı değil. Halk neden memnunsa onlar ondan rahatsız oluyor'' diye konuştu.

''AK Parti olarak yaptığımız hizmetlerde muhalefete verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz'' diyen Çelik, şöyle devam etti:

''Deniz Baykal'ın iktidar olmak, başbakan olmak gibi bir mecali var mı? Bahçeli'nin, DTP'nin mecali var mı? Bunların derdi AK Parti'nin oyunu aşağı çekmektir. AK Parti'nin güçlü olması demek, milletin güçlü olması demektir. Ergenekon ve benzeri çetelerin bir daha ortaya çıkmaması demektir. Faili meçhul cinayetlerin yaşanmaması demektir. AK Parti'nin bölünmesi için çeteler işbirliği içinde. Ulusal bir kanalda program yapımcısı ile Kemal Kılıçdaroğlu arasında geçen konuşmalar ortaya çıktı. Bunları neden yapıyorlar?

Rekor sahibi Bingöllüler, sizin burada Saadet Partisi'ne, Demokrat Parti'ye, ona, şuna, buna vereceğiniz her oy, DTP'nin hesabına geçer. Bunu yapmayın''

Hüseyin Çelik, AK Parti üst düzey kadrolarının bulaştığı hiçbir yolsuzluk dosyasının bulunmadığını ifade ederek, ''Onlar çalıyorlar, herkesin de çaldığını zannediyorlar. Kendileri nasılsa, herkesi öyle kabul ediyorlar'' ifadelerini kullandı.

Türkiye çatısı altında yaşamak için Kürt'ün Türk, Türk'ün Kürt olmasına gerek olmadığını dile getiren Bakan Çelik, şunları söyledi:

''Biz adeta Gökkuşağı'ndaki renkler gibiyiz. Bulunduğumuz yerde rengimizi muhafaza edeceğiz. Gökkuşağı'nın güzelliği oradan geliyor. Ortak paydalarda buluşacağız. Benim vatandaşım Kürt ise Kürtlüğünden utanmayacak, göğsünü gere gere Kürt olduğunu, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğunu da söyleyecek.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*