Hüseyin Çelik'ten 'Ergenekon' itirafı

Hüseyin Çelik'ten 'Ergenekon' itirafı.9762
  • Giriş : 29.01.2009 / 11:26:00

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, bugün Ergenekon'un avukatlığına soyunanlardan DYP'den istifa ederek yeni kurulacak Ak Parti saflarına katıldığı 2001'de nasıl tehditler aldığını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Demokrat Parti Genel Başkanı Süleyman Soylu'nun öne sürdüğü, "Ergenekon'un siyasete baskı yaptığı" yönündeki ifadelerini Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik değerlendirdi.

Samanyolu Haber Televizyonu'nda Remzi Ketenci ve Mustafa Ünal'ın sunduğu "Siyaset Sahnesi"ne katılan Çelik, Ergenekonla bağlantısı olan bazı kişilerin kendisine de benzer telkinler de bulunduğunu söyledi.

İşte gündeme bomba gibi düşecek açıklama.

"2001 yılında DYP'den istifa ettim. AK Parti'yi kurmak için yeni bir hareket başlatan sayın Başbakan başkanlığındaki ekibe dahil oldum ve birlikte AK Parti'yi kurduk. Bu geçişim esnasında benim oraya geçmemem için, benim o ekibe katılmamam için benimle yapılan konuşmalar, görüşmleler yapılan telkinleri anlatsam böyle şeyler olur mu Türkiye'de dersiniz...

Benimle o gün konuşanların çoğu bugün yine Ergenekon'un avukatlığa soyunan onların akademik hayattaki uzantıları olan veyahutta şu veya bu düzeydeki uzantıları olan insanlardı. Ben bunu zaman zaman yakın çevremdeki dostlarla paylaştım. Bunları ben yaşamış bir milletvekiliyim. Ama bu Ergenekon örgütü adına bu bana söylenmedi."

Samanyoluhaber

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*