Hüseyin Üzmez: Bana kola içirdiler!

Hüseyin Üzmez: Bana kola içirdiler!.19481
  • Giriş : 18.09.2008 / 05:13:00
  • Güncelleme : 17.09.2008 / 21:42:19

Hüseyin Üzmez, "bana kola içirdiler" derken kız ve ailesi şikayetlerini geri aldı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bursa'da 14 yaşındaki kız çocuğuna cinsel sarkıntılık yaptığı iddiasıyla yargılanan gazeteci yazar Hüseyin Üzmez, hakkındaki iddiaları yalanlayarak, "Bana kola içirdiler, sonra istifra ettim. Olayları hatırlamıyorum. Mağdure kızın annesi sekreterimdi, evimde kalıyorlardı. Onlara karşı herhangi bir suç işlemedim" dedi. Kızının cinsel istismarına aracılık ettiği iddiasıyla tutuklu yargılanan L.Ç. de suçlamaları kabul etmedi. Mahkemede ifade değiştiren 14 yaşındaki mağdure cinsel istismar olmadığını ifade ederken, müşteki sıfatıyla ifade veren babası da şikayetini geri aldı. Ancak mahkeme tutuklu sanık Hüseyin Üzmez ile anne L.Ç.'nin tahliye taleplerini reddetti.

14 yaşındaki kızın beden ve ruh sağlığını bozacak şekilde cinsel istismar suçundan hakkında dava açılan yazar Hüseyin Üzmez(76) ve mağdurenin annesi L.Ç. 4.Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıktı. 30 yıla kadar hapsi talep edilen Hüseyin Üzmez, suçlamaları reddederek, "Bana lokantada kola içirdiler. İstifra ettim. Sonraki olayları hatırlamıyorum. Mağdurenin annesi benim sekreterimdi. Evimde misafir ettim. Onlara karşı suç işlemem söz konusu olamaz" dedi.

Mağdure B.Ç.'nin tutuklu annesi L.Ç. de suçlamaları kabul etmedi. Yurtta kalan ve 2 pedagog eşliğinde ifade veren B.Ç. ise, "Cinsel istismar olmadı" diye konuştu. Mağdurenin babası Bekir Ç. de mahkemede şikayetini geri aldı.

Duruşma sonunda mahkeme heyeti sanıkların tahliye taleplerini reddederek duruşmayı 28 Ekim tarihine erteledi. Annesi ve Hüseyin Üzmez'e tahliye kararı çıkmaması üzerine 14 yaşındaki mağdure gözyaşlarına boğuldu. Sanıklar tekrar Bursa Cezaevi'ne götürüldüler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*