Hüseyin Üzmez'den ilginç iddia

Hüseyin Üzmez'den ilginç iddia.13360
  • Giriş : 09.05.2008 / 20:12:00

14 yaşındaki kıza tecavüzle suçlanan Vakit Gazetesi yazarı Hüseyin Üzmez 'den ilginç savunma;

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Abdurrahman Dilipak’a göre, tecavüz iddiasıyla suçlanan Vakit yazarı Üzmez, yakınlarına “Gazozuma ilaç kattılar. Olanları hatırlamıyorum” diye dert yanmış

Mudanya’da 14 yaşındaki L.Ç.’ye tecavüz ettiği gerekçesiyle tutuklanarak cezaevine konulan 78 yaşındaki Vakit Gazetesi yazarı Hüseyin Üzmez, ailesi ve yakın çevresine olayın detaylarını anlatmış. Üzmez, yakınlarına olay gecesi ilaçlı gazoz içirildiğini ve neler yaşandığını hatırlamadığını söylemiş.

İLAÇLI GAZOZ İÇİRİLMİŞ!

Üzmez’in bu şaşırtan iddialarını ise yine aynı gazetenin yazarı Abdurrahman Dilipak, yakınlarından edindiği bilgiye dayanarak anlattı.

Dilipak, “Üzmez olaydan önceki gece Mudanya Sahili’nde buluştuğu kişiler tarafından ilaçlı gazoz içirildiğini ve bu gazozu içtikten sonra şuurunu yitirdiğini, olanları hatırlamadığını yakınlarına söylemiş” dedi.

KOMPLO OLDUĞUNU SÖYLÜYOR

Üzmez’e gazoz içiren kişilerin kimliği meçhul kalırken, Dilipak şöyle konuştu: “Kendisi tecavüz suçlamasının komplo olduğunu ve bunu kimler tarafından yapıldığını bildiğini söylüyor. Hüseyin Bey, ilacın etkisinde olduğu için neler yaşandığını hatırlamıyor.

POLİS ÇOK NAZİK DAVRANMIŞ

Hüseyin Bey’in verdiği ilk ifade de üç bölümden oluşuyor. İfadelerin ilk bölümünde Üzmez’e polis çok nazik davranmış. Sohbet havasında sorgulama yapılmış” diye konuştu.

GÜNAHIM ÇOK?

Dilipak, sorgulama sırasında Üzmez’in, “Benim üzerimden İslam’a saldırılmasına izin veremem’ diyerek, “Ben İslam konusunda kendimi bu yola feda ediyorum. Günahım çok... Ancak şehit olur, şehadete ulaşırsam kendimi aklanmış sayarım” dediğini dile getirdi.

SORGUDA İSYAN ETMİŞ

Sorgulamanın ikinci aşamasında Hüseyin Üzmez’in biraz zorlandığını anlatan Dilipak, “Bu olayı nasıl yaptın, şu konuyu itiraf et gibi üzerine gitmişler o da, ‘Evet yaptım. On katını da yaptım, yüz katını da yaptım’ diye isyan etmiş. Son bölümde ise ‘Ne konuşacağım? Konuşmayacağım. Hiçbir şey söylemeyeceğim. Mahkemede konuşacağım’ demiş” diyerek gizli kalan sorgu detaylarını anlattı

DETAYLARI SONRA ANLATACAK

ABDurrahman Dilipak, Üzmez’e komplo düzenlendiğini, olayla ilgili pek çok ayrıntı olduğunu fakat bunu davanın selameti açısından şimdi açıklamak istemediklerini söyledi. Üzmez’in “Bana bunu kimlerin yaptığını biliyorum, mahkemede her şeyi açıklayacağım. Eşim Ayşe ve avukatlarım da konuşmayacak” diyerek talimatlar verdiğini söyledi.

Üzmez’in eşi Ayşe ve kardeşi Suat Şişman, tuzak kurulduğunu, söyleyerek Üzmez’in özel hücrede değil 30 kişilik koğuşta kaldığını belirtmişti. Şişman ayrıca eniştesi Hüseyin Üzmez’i kimin şikayet ettiklerini bilmediklerini, mağdur L.Ç’nin babası Bekir Ç. ile konuştuğunu ve Bekir Ç.’nin “Hüseyin Amca’nın bana karşı en küçük kötülüğü dokunmadı” dediğini söylemişti.

AKŞAM

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious