Hüseyin Üzmez'e bir şok dava daha!

Hüseyin Üzmez'e bir şok dava daha!.13360
  • Giriş : 06.01.2009 / 20:20:00

Üzmez hakkında "Hürriyeti tahdit" suçundan ek iddianame düzenlenmesi için Yalova Ağır Ceza Mahkemesine başvuruldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yazar Hüseyin Üzmez'in cinsel istismarına uğradığı öne sürülen 14 yaşındaki B.Ç'nin avukatı Nevin Canbaz, sanık Üzmez hakkında "Hürriyeti tahdit" suçundan ek iddianame düzenlenmesi için Yalova Ağır Ceza Mahkemesine başvurduklarını bildirdi.

Canbaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 16 Aralık Salı günü görülen duruşmada, tutuksuz sanık Hüseyin Üzmez ile ilgili "Hürriyeti tahdit" suçundan ek iddianame hazırlanmasını talep ettiklerini hatırlattı.

Mahkemenin bu talep üzerine, ek iddianame düzenlenip düzenlenmeyeceği konusunda dosyanın cumhuriyet savcısına tevdi edilmesine (Bırakılmasına) karar verdiğini belirten Canbaz, "Cumhuriyet savcısı ek kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi. Biz de CMUK gereği Bursa'ya en yakın il olan Yalova Ağır Ceza Mahkemesi'ne ek iddianame düzenlenmesi talebiyle başvurumuzu yaptık" dedi.

Dosyanın bir suretinin Yalova Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildiğini, mahkemenin bu talebi kabul etmesi halinde Hüseyin Üzmez ile ilgili "Hürriyeti tahdit" suçundan ek iddianame hazırlanacağını belirten Canbaz, talebin reddedilmesi durumunda ise bu konudaki yasal sürecin son bulacağını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*