Hüsrev Ağa'ya hazin veda

  • Giriş : 29.07.2006 / 00:00:00

Dün hayatını kaybeden Kurtlar Vadisi disizinin "Hüsrev Ağa"sı tiyatrocu Baykal Saran için Ankara Büyük Tiyatro'da bir tören düzenlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Törene, Baykal Saran'ın tiyatro oyuncusu eşi Beyhan Saran, baldızı Perihan Taş, sanatçının ailesi ile Devlet Tiyatroları Genel Müdür Yardımcısı Bahadır Özyurt, Devlet Tiyatroları eski genel müdürleri Lemi Bilgin ile Turgut Özakman, ünlü sanatçılar Rüştü Asyalı, Güven Hokna, Melek Baykal, Selçuk Yöntem, Ayşenil Şamlıoğlu, Ayşe Sarıkaya ve İpek Çeken ile çok sayıda tiyatro oyuncusu ve sevenleri katıldı.

Törende bir konuşma yapan Devlet Tiyatroları (DT) rejisörlerinden Mehmet Ege, sözlerine, "Büyük bir ustayı kaybettiğimiz acı bir günü yaşıyoruz" diyerek başladı.

Kendisinin ve pek çok sanatçının onun çırağı olarak yanında bulunduklarını ve Saran'dan çok şey öğrendiklerini anlatan Ege, "Baykal Saran, bir dosttu. Doğrular için en büyük kavgaları veren bir sanatçıydı. Onun bu özelliğinin DT'de hepimize örnek olmasını isterim. Türkiye'nin ve dünyanın en büyük sanatçılarından birini kaybettik, başımız sağ olsun" diye konuştu.

Daha sonra, Saran'ın anısına tiyatro sahnesinde saygı geçişi yapıldı. Burada sanatçının eşi Beyhan Saran ile uzun yıllar aynı dizide rol aldığı sanatçı arkadaşı Melek Baykal, usta oyuncunun tabutuna sarılarak gözyaşı döktü.

Baykal Saran, daha sonra alkışlar arasında, tiyatro sahnesinden son yolculuğuna uğurlandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious