Huysuz Virjin hakkında suç duyurusunda bulunuldu

  • Giriş : 09.05.2006 / 00:00:00

Osmaniyeli yerel gazete mensubu Huysuz Virjin'in Anayasa'nın 41. maddesini ihlal ettiğini iddia ederek Cumhuriyet savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Osmaniye'de günlük olarak yayınlanan Hasret gazetesi'nin köşe yazarlarından İsmail Sezer Kanal D programında yayınlanan "Benimle Dans Eder misin" programı ve sunucusu Huysuz Virjin lakaplı Seyfi Dursunoğlu'nu Anayasa'nın 41. Maddesini ihlal ettiğini ileri sürerek suç duyurusunda bulundu.

Sezer yaptığı suç duyurusunda Huysuz Virjin adlı sunucunun Kimlik Kanununa göre erkek kimliğini taşıdığı halde kadın kılığında ekranlara çıktığını böylece kimliğini kazanamamış gençler üzerinde şahsiyet bunalımı oluşturduğunu söyledi.

Sezer suç duyurusunda "Her kurum gibi yasa ve anayasaya uymakla yükümlü olan Basın meslek ilkelerinin altına imza atarak Türkiye Merkezli yayın yapan Türk televizyonlarından KANAL D' de yayınlan Benimle Dans Eder misin adlı programı sunan Huysuz Virjin adlı sunucu, Türk toplumunu, toplum dışı bir davranış olan eş cinselliğe ve lezbiyenliğe yönlendirmektedir. Yine aynı programda ilköğretim çağındaki çocukları dansöz kılığıyla ekranlara sürerek çocukları istismar etmektedir. Bu programla anayasanın "Aile Türk toplumunun temelidir. Devlet Ailenin huzur ve refahıyla özellikle ananın ve çocukların korunması için gerekli tedbirleri alır ve teşkilatını kurar" şeklindeki 41. maddesi çiğnenmektedir" ifadelere yer verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious