Huzurevi ücretlerine yüzde 30 zam

Huzurevi ücretlerine yüzde 30 zam.12235
  • Giriş : 01.07.2009 / 12:32:00

SGK Başkan Vekili Acar, kurumun huzur evlerinin fiyatlarında yüzde 30 artış yapıldığını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkan Vekili Fatih Acar, kurumun huzur evlerinin fiyatlarında yüzde 30 artış yapıldığını ancak bu durumun mağduriyet yaratmaması için belirlenecek tutarların emekli aylıklarının yüzde 75'ini geçmeyeceğini söyledi

Emekliler Günü dolayısıyla kurumda düzenlenen etkinliğin ardından, SGK huzurevlerinin ücretlerinin artırılmasıyla ilgili soruları yanıtlayan Acar, kurumun bütün gelir ve giderlerini masaya yatırıp sağlıklı bir bilanço çıkarmaları gerektiğini ifade etti.

Huzurevleriyle ilgili aldıkları brifingde, örneğin İzmir'deki huzurevine kurumdan yıllık 17 milyon TL'lik kaynak aktarımının gerçekleştiği ve buradaki ücretlerin makul seviyelere çekilmesi gerektiği kanaatinin ortaya çıktığını anlatan Acar şöyle konuştu:

'Eksiklik vardı'

“Yönetim kurulumuzda konuyu birlikte değerlendirdik ve oy birliğiyle onları da mağdur etmeyecek orta bir yol bulduk. Yüzde 30 civarında bir artış gerçekleştirildi ama bu artışların emeklilerimizi mağdur etmemesi için emekli aylıklarının yüzde 75'ini geçmemesini özellikle istedik. Bunu bu kadar büyütmemize de gerek yok. Sonuçta bir eksiklik vardı, bunu tamamlamış olduk.”

SGK Başkan Vekili Acar, “Mağduriyet doğarsa, emekliler dışarda kalırsa ne tür bir düzenleme yapacaksınız?” sorusuna, “Varsa bir yanlışımız onu da düzeltiriz” yanıtını vermekle yetindi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*