HYP bugün şok istifalarla sarsıldı!

HYP bugün şok istifalarla sarsıldı!.9835
  • Giriş : 24.08.2008 / 18:16:00

Özel hayatı ile gündeme gelen Yaşar Nuri Öztürk'ün genel başkanlığını yaptığı HYP şok istifalarla sarsıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Geçtiğimiz günlerde, Genel Başkan Vekili Yaşar Okuyan'ın, Öztürk'ün genel başkanlıktan ayrılmaması ve son günlerde özel hayatı ile gündeme gelmesinden ötürü verdiği istifanın ardından, bugün de 30 partili, HYP'den ayrıldı.

Parti Genel Merkezi'nde Ankara İl Başkanları'nın toplantısında istifalarını sunan partililerden Genel Başkan Yardımcısı Fahri Türkkan, gazetecilere yaptığı açıklamada; "İstifa etmek için geldik. 30'un üzerinde MYK ve Danışma Kurulu üyesi bugün istifa edecek" dedi. Türkkan, istifa gerekçeleri olarak ise, kurumsal olarak partinin iyi yönetilememesi ve partinin yönetim tarzına olan muhalefetlerini gösterdi.

"İstifanız, son günlerdeki aşk dedikodularına mı dayanıyor?" şeklindeki soruya Türkkan, "Bu bizim dışımızdaki bir şey. İstifa gerekçemiz bundan çok uzak" yanıtını verdi.

Öte yandan, bugünkü toplantının MYK olacağı belirtilmişti. Ancak parti yetkilileri genel merkezin böyle bir çağrıda bulunmadığını, Yaşar Nuri Öztürk'ün ise İstanbul'da olduğunu belirtti.

Parti Genel Merkezi'ndeki toplantıya basın mensupları alınmadı.

Öte yandan partinin resmi internet sitesinde de revizyon yaşanıyor. "Sitemiz yenilenmektedir" şeklinde bir uyarı yazısı konan internet adresinde bakım çalışmaları yapılıyor. Bilindiği gibi önceki günlerde Yaşar Nuri Öztürk'ün yönetimindeki adres bir yazarın oldukça ilginç bir yazısıyla gündeme gelmişti

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*