Hyundai de LPG'ye geçti

Hyundai de LPG'ye geçti.15039
  • Giriş : 02.12.2008 / 20:47:00

Hyundai, Accent Era'lar LPG'ye dönüşümü için çalışmaları başlattı. Firma LPG dönüşümü yapılan araçlar için 5 yıl ve 100 bin kilomenre mekanik garantisi veriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hyundai, global ekonomik krizin etkilerinin iyice hissedilmeye başladığı günümüzde tüketicinin cebiyle dost olan LPG (Sıvılaştırılmış Petrol Gazı) sistemli otomobillerinin satışına başladı. İlk etapta Accent Era'nın 1.4 ve 1.6 litrelik benzinli versiyonlarında uygulanmaya başlanan LPG sistemi, Hyundai güvencesiyle sektördeki en uzun süre olan 5 yıl / 100.000 km mekanik garantiyle birlikte sunuluyor.

YÜZDE 35 YAKIT TASARRUFU

Güncel modelleriyle düşük yakıt tüketimi ve üstün performansı bir arada sunan Hyundai, LPG sistemiyle birlikte yakıttan sağlanacak tasarrufun artması, araçtan alınan performansın devamlılığı ve çevrenin korunmasını üst seviyeye çıkarıyor. Hyundai için BRC Türkiye distribütörü 2A tarafından özel olarak tasarlanan, en son LPG teknolojileri kullanılarak geliştirilen ve Avrupa Birliği güvenlik standartlarına (ECE R-67) uyumlu olan paket ile yüzde 35'lere varan oranlarda yakıt tasarrufu sağlanabiliyor.

Benzinden yaklaşık yüzde 45 ve mazottan da yaklaşık yüzde 35 oranında ucuz olan LPG, benzine göre daha temiz bir yanma sağladığı için karbon ve kurumu nispeten daha az oluşturuyor ve zararlı gaz salınımını yaklaşık yüzde 13 oranında düşürüyor. Böylece konvansiyonel içten yanmalı motorlara göre daha çevre dostu özelliğiyle ön plana çıkıyor.

5 YIL GARANTİ

LPG dönüşümü yapılmış benzinli Hyundai modelleri, tüm modellerde olduğu gibi yine Hyundai güvencesiyle 5 yıl / 100 bin km mekanik garantisini taşıyor. İstendiği taktirde tekrar benzine geçme imkanı sunan LPG'li Hyundai modeli almak için, normal araç satış fiyatının üstüne sadece 1.500 YTL ödemek yeterli oluyor. Bunun için aracınızın renk ve paketini belirledikten sonra LPG dönüşüm bedelini ödemek ve LPG montaj sözleşmesini imzalamak yeterli oluyor. Hyundai'nin sunduğu garantiden yararlanabilmek için, tüm Hyundai modellerinde olduğu gibi LPG'li araçlarla da garanti süresi boyunca tüm Türkiye'deki Hyundai Yetkili Satıcıları'nda belirtilen periyotlarda bakımları yaptırmak gerekiyor.

İlk etapta Accent Era'da uygulanmaya başlanan LPG Dönüşüm Paketi, kısa süre içinde i10, Getz, Matrix ve i30 gibi tüm benzinli Hyundai modellerine de yerleştirilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*