Hyundai 'i20' Mayıs ayında Türkiye'de!

Hyundai 'i20' Mayıs ayında Türkiye'de!.16657
  • Giriş : 29.04.2009 / 18:26:00

Hyundai'nin Avrupalı tüketici için Avrupa'da tasarlanan B-segmentindeki yeni modeli ''i20''nin, mayıs ayında Türkiye'de satışa sunulacağı duyuruldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Hyundai'den yapılan açıklamada, şirketin i30 ve i10'dan sonraki üçüncü ''i'' serisi otomobili olan i20'nin, ilk kez Ekim 2008'de yapılan Uluslararası İstanbul Auto Show 2008'de Türk tüketicisinin karşısına çıktığı hatırlatıldı.

Hyundai i20'nin; ''dikkat çekici atletik görünümü, kullanışlı iç mekanı, sınıfında yeni standartlar belirleyen güvenliği, yepyeni şasisi, geliştirilmiş süspansiyonu ve üstün sürüş dinamikleri''ne sahip olduğu belirtilen açıklamada, ''Hyundai i20, mayıs ayında Türkiye yollarına çıkıyor'' denildi.

i20'nin, özellikle büyük Hyundai logolu krom ön ızgarası, göz yaşı formundaki ön farları, sportif görünümü, profili ve C-sütununa kadar uzanan arka stoplarıyla dikkati çektiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Hyundai i20'nin kabini, lüks ve kullanışlılığı en iyi şekilde birleştirirken fonksiyonelliği ve dış tasarımdaki sportifliğini içeriye taşıyor. 2 bin 525 milimetrelik dingil mesafesi sayesinde iç mekanda daha kullanışlı ve konforlu bir yolculuk yapmak mümkün oluyor.

Sunduğu yüksek donanımla ön plana çıkan i20'de klima, güçlü bir müzik sistemi, yol bilgisayarı, elektrikli cam ve aynalar, gelişmiş güvenlik ekipmanları, yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon simidi, soğutmalı torpido, sayısız göz ve cep gibi gerekli tüm özellikler standart olarak bulunuyor. 40:60 oranında katlanabilen arka koltuklara sahip i20'nin 295 litrelik bagaj hacmi ise gerekli tüm eşya için yeterli bir alan sunuyor.''

Hyundai i20'nin Türkiye'de ilk etapta Euro IV normlarına uyumlu 2 benzinli ve 2 dizel olmak üzere toplam 4 farklı motor seçeneğiyle satılacağı belirtilen açıklamada, ''Benzinli motorlar arasında 78 PS gücünde olan, ancak, sadece 124 gram/kilometrelik karbondioksit salınımına ve 100 kilometrede 5,2 litre ortalama yakıt tüketimine sahip olan 1.2 litre benzinli motor dikkati çekiyor. Diğer benzinli motor ise 100 PS gücündeki CVVT (Sürekli Değişken Supap Zamanlaması) sistemine sahip 1.4 litre olacak. İki benzinli motorla birlikte 5 ileri manuel şanzıman sunulurken 1.4 litrelik benzinli ile kısa bir süre sonra dört kademeli otomatik şanzıman seçeneği de alınabilecek'' denildi.

i20'nin dizel motor seçenekleri arasında ise 75 ve 90 PS olmak üzere iki farklı güce sahip olan 1.4 litrelik ünite bulunduğu belirtilen açıklamada, iki aracın da 100 kilometredeki ortalama yakıt tüketiminin 4.4 litre olduğu bildirildi.

Hyundai i20'nin, ''Team'', ''Select'' ve ''Style'' olmak üzere üç farklı donanım paketiyle satılacağı vurgulanan açıklamada, tüm versiyonlarda EBD destekli ABS fren sistemi, aktif gergili ön emniyet kemerleri, sürücü ve ön yolcu hava yastıkları, immobilizer, klima, dijital bilgi ekranı, direksiyondan kumandalı radyo/CD/MP3 çalar, yükseklik ve derinlik ayarlı elektrik destekli direksiyon gibi özelliklerin standart olarak sunulacağı kaydedildi

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*