'Hz. Muhammed şiddet adamıydı'

  • Giriş : 01.03.2007 / 00:00:00

Hollanda'da Özgürlük Partisi lideri Geert Wilders, İslam'ın kendisinin bir problem olduğunu söyleyerek, Hz. Muhammed'in bir şiddet adamı olduğunu savundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İngiliz Daily Telegraph gazetesine konuşan 43 yaşındaki Geert Wilders, Avrupa'daki hükümetlerin “İslamileşme tsunamisiyle” karşı karşıya bırakıldığını ve bunun Avrupa sosyal değerleriyle uyum sağlayamayacağını savundu.

“Sorun İslam'ın kendisi. İslam bir şiddet dinidir” diyen Wilders, “Peygamber Muhammed bir şiddet adamıydı. Kuran, çoğunlukla bir şiddet kitabı. Müslümanlara yatırım yapmalıyız ama önce Kuran'ın ve inançlarının yarısından vazgeçmeliler” diye konuştu.

Telegraph gazetesi ise, Hollanda'nın bir zamanlar dünyadaki en hoş görülü ülkelerden biri olduğuna dikkat çekti ancak, Wilders'in liderliğini yaptığı Özgürlük Partisi'nin, Kasım ayından bu yana oylarını yüzde 2 oranında arttırdığını vurguladı.

Wilders, 2004 yılı Eylül ayında, Hollanda Liberallerinden, Türkiye'ye verdikleri destek nedeniyle ayrılmıştı. Hollandalı siyasi, kendisinin ve eşinin 600'den fazla ölüm tehdidi aldığını iddia ederek “Özgürlüğümü ve özel hayatımı İslam'a muhalif olduğum için kaybettim” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious