Hz. Muhammed'e saygısızlık, İslam'a saygısızlıktır

  • Giriş : 30.01.2006 / 00:00:00

Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası Genel Başkanı Mustafa Başoğlu ”Son Peygamber Hz. Muhammed’e saygısızlık, İslam’a saygısızlıktır.” dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası Genel Başkanı Mustafa Başoğlu, Danimarka ve Norveç başta olmak üzere bazı Batı ülkelerinin son peygamber Hz. Muhammed’e yayın ve karikatür yoluyla yaptığı saldırılara karşı İslam Konferansı Örgütü (İKÖ) ve Arap Birliği’nin gösterdiği ortak tepkiye destek verdi. İKÖ ve Arap Birliği’nin peygambere saygısızlık yapanlara karşı boykot çağrsını desteklediğni belirten Başoğlu, bütün sivil toplum örgütlerini kampanyaya destek vermeye çağırdı.

SSK hastanelerinin devletleştirilmesinin hiçbir sorunu çözmeyeceğine ilişkin iddiasının giderek daha çok haklılık kazandığını ifade eden Mustafa Başoğlu, çözümün devletleştirilmede değil, SSK sağlık kuruluşlarının ıslah edilerek hizmet verimlerinin arttırılmasında olduğunu belirtti. ”Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, hastanelerin devrinden bu yana SSK sağlık giderlerinin yüzde 50’den fazla arttığını, bunun SSK’yı iflasa sürüklediğini söylemektedir. Bu durum SSK’lılara yeni bir fatura daha kesilmesine sebep olacaktır” diyen Başoğlu, tarafların toplanarak sorunları belirlemesi gerektiğini ifade etti.Filistin’de yapılan seçimlere de değinen Başoğlu, ”Filistinliler’i birbirine düşürme girişimleri derhal önlenmelidir” dedi. Başoğlu, yapılan seçimlerin yok sayılarak El Fetih’in Hamas üzerine saldırmasınının amaçladığını belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious