Hz. Süleyman, karıncaya bir yıllık yiyeceğini sorar

Hz. Süleyman, karıncaya bir yıllık yiyeceğini sorar.14132
  • Giriş : 15.06.2008 / 13:51:00

Hz.Süleyman bir gün karıncaya bir yıllık yiyeceğinin miktarını sorar. Karınca da, 'Bir buğday tanesi yerim' der.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Geçen haftalardaki haram mı helal mi diye başlık attığım yazıya yorum eklemiş sevgili Esra ve aşağıdaki metni göndermiş: Hz.Süleyman bir karıncaya bir yıllık yiyeceğinin miktarını sorar. Karınca da, Bir buğday tanesi yerim diye cevap verir. Cevabın doğruluğunu kontrol etmek isteyen Hz.Süleyman (a.s) karıncayı bir şişeye koyar. Yanına da bir buğday tanesi koyar ve hava alacak şekilde şişeyi kapatır.

Sonra da bir yıl bekler. Müddeti dolunca şişeyi açtığında bir de bakar ki karınca buğday tanesinin yarısını yemiş, yarısını da bırakmıştır. Hz.Süleyman (a.s) karıncaya buğday tanesini tamamen neden yemediğini sorar. Karınca da, "Daha önce benim yiyeceğimi yüce Allah (c.c) verirdi. Ben de O'na güvenerek bir buğday tanesini yerdim. Çünkü O beni asla unutmaz ve ihmal etmezdi.

Fakat bu işi sen üzerine alınca doğrusu nihayet bu aciz bir insandır diye sana pek güvenemedim. Belki beni unutup yiyeceğimi ihmal edebilirsin. O yüzden yarısını bıraktım der." paylaşmak istedim.

Rızkı veren Allah'tır... ve dünya Sultan Süleyman'a bile kalmamıştır.

Öyleyse neden hâlâ sudan sebepler üretip bizi birbirimize düşürmeye çalışanlara fırsat veriyoruz? çok haklı. Perşembe günkü açıklamasında "Türkiye enerjisini iç çekişmelerle harcamamalı" diyor Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül. Çok haklı!

İLBAL GÜRPINAR- BUGÜN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious