IAAF Başkanından Usain Bolt'a tepki

IAAF Başkanından Usain Bolt'a tepki.11673
  • Giriş : 20.05.2009 / 18:02:00

IAAF Başkanı Lamine Diack, dünya rekortmeni Jamaikalı sprinter Usain Bolt'un 150 metre sokak yarışında kırdığı rekora gönderme yaparak, ''Atletizm sokakta değil, pistte yapılır'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği Başkanı Diack, Pekin-2008'de erkekler 100 ve 200 metre ile 4x100 metre bayrak yarışlarında kırdığı dünya rekorlarıyla altın madalyaya uzanan Bolt'un, Pazar günü İngiltere'nin Manchester kentinde düzenlenen gösteri amaçlı 150 metrelik sokak yarışında koşmasına tepki gösterdi.

Bolt'un, ''sorumluluklarını'' bilmesi gereken bir şampiyon ve atletizm dalının kilit isimlerinden biri olduğunu belirten Diack, ''O, bir film yıldızı veya şarkıcı değil, şampiyon bir atlet. Büyük bir sorumluluğu var ama büyük bir star değil'' dedi.

IAAF Başkanı, gece kulüplerinde çektirdiği fotoğrafları gazetelerde boy boy yer alan, bir zamanlar kokain kullandığına ilişkin basına açıklamalar yapan ve geçen ay yaptığı trafik kazasıyla gündemden düşmeyen Bolt'un, Manchester'daki sokak yarışına katılmasıyla ilgili de ''Atletizm sokakta değil, pistte yapılır. Geleceği sokaklarda aramasın. Bu, reklamdan başka bir şey değil'' diye konuştu.

Bolt, söz konusu sokak yarışında, İtalyan Pietro Mennea'nın 1983 yılında kırdığı 14.8 saniyelik 150 metre dünya rekorunu 14.35 saniyeye indirmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*