İAF-2006, Kış fuarı açıldı

  • Giriş : 06.07.2006 / 00:00:00

İstanbul Ayakkabı Fuarı (İAF-2006, Kış) Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi'nde açıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İAF'06 Fuarı, iç ve dış ticaret hacmi, 2.3 milyar dolar olan ve 400 bin kişiyi istihdam eden ayakkabı sektörürün buluşma noktası niteliğini de taşıyor. Sektöre büyük ivme kazandıran, ayakkabı sektöründe ki yenilikleri, ürünleri ve hizmetleri birarada görme imkanı sağlayan İAF'06 Avrupa, Rusya, Kafkasya, Balkanlar ve çeşitli ortadoğu ülkelerinden gelecek alım heyetleri ile yerli üreticileri buluşturarak, uluslararası ticaretin gelişmesine de zemin hazırlamayı hedefliyor.

İstanbul Ayakkabıcılar ve Yansanayicileri Derneği (İAYSAD) Başkanı Hasan Dişkaya fuarla ilgili yaptığı açıklamada, yılda 70 milyon çift uzakdoğu malı ayakkabının Türkiye'ye girdiğini belirterek, "400 bin kişiye iş imkanı sağlayan sektörümüz, bu ithalatla mücadele etmeye uğraşıyor. Hükümetin söz verdiği yüzde 30 kota vergisini bekliyoruz." dedi.

Ayakkabı sektörünün buluşma noktası niteliğindeki İstanbul Ayakkabı Fuarı'nın, Avrupa, Rusya, Kafkasya, Balkanlar ve çeşitli Ortadoğu ülkelerinden gelecek aılm heyetleri ile yerli üreticileri buluşturarak uluslararası ticaretin gelişmesine de katkı sağlaması bekleniyor.

Öte yandan, fuarını açılışına katılan ünlü mankenler Tülin Şahin ve Yüksel Ak, firma stantlarını gezerek basın mensupların poz verdi. Fuar açılışında firmalar çeşitli etkinliklerde düzenledi. Joyful firması'nın düzenleği semazen gösterisi farı ziyaret eden vatandaşların beğenisini toplad. Öte yandan bir ayakkabı firmasının yörük çadırı şeklinde tasarladığı standın önünde yapılan gözleme ve ayran ikramı yoğun ilgiye neden oldu.

Fuar, 6-7-8 Temmuz tarihlerinde 10:00-19:00 saatleri arasında, 9 Temmuz 2006 tarihinde ise saat 10:00-18:00 saatrelir arasında ziyaretçilere açık olacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious