İBB araçların zararlarını karşılayacak

  • Giriş : 30.09.2008 / 18:04:00
  • Güncelleme : 30.09.2008 / 18:05:49

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Vatan Caddesi Anıtmezar yakınındaki şantiye önünde bozuk yol nedeniyle araçları hasar gören vatandaşların zararlarının müteahhit firma tarafından tazmin edileceğini bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, İstanbul'un trafik sorununu çözmek, trafik sıkışıklığını en aza indirebilmek için dev yatırımlar yapıldığı belirtilerek, şöyle denildi:

''Gerek kara yolu sistemleri ve gerekse metro sistemlerini sırasıyla hizmete alıyoruz. 24 saat yaşayan, çok ciddi trafik sirkülasyonu olan bir şehirde şantiye kurmak ve çalıştırmak zaman zaman halkımızı sıkıntılara düşürmektedir. Sıkıntıları en aza indirmek için ekiplerimiz sürekli çalışıyor.

Bu çalışmalar sırasında tasvip etmediğimiz üzücü olaylar da meydana gelmektedir. Önceki gün Vatan Caddesi Anıtmezar önü metrobüs şantiyesinde gerek inşaat gerekse yağan şiddetli yağmurdan dolayı yol bozulmaları meydana gelmiştir. Yol kısa sürede asfaltlanmış, ancak yolu kullanan bazı vatandaşlarımızın otomobilleri hasar görmüştür.

Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın talimatıyla otomobilleri hasar gören vatandaşların hasarları çalışmayı yapan müteahhit firma tarafından tazmin edilecektir.''

Açıklamada, araçları hasar gören vatandaşların Büyükşehir Belediye Başkanlığına veya ''Alo 153 Beyaz Masa''ya belgeleriyle birlikte 6 Ekim Pazartesi gününden itibaren başvurmaları istendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*