İBB'den Kuşdili Çayırı açıklaması

İBB'den Kuşdili Çayırı açıklaması.8583
  • Giriş : 13.06.2009 / 16:40:00

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kadıköy-Kuşdili Çayırı'nda yürütülen projede, yeşil alanın korunduğunu bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin, İstanbul 2. İdare Mahkemesinin söz konusu proje alanına ilişkin yürütmenin durdurulması kararına karşı itiraz edeceği belirtildi.

Açıklamada, belediyenin, Kuşdili Çayırı'nda kentin kimliğine yakışan, modern satış birimlerinin de içinde olduğu, toplam 2 bin 200 araç kapasiteli kapalı otopark, esnaf için yükleme-boşaltma alanları, kuru ve soğuk hava depoları ve ofislerin bulunduğu bir pazar yeri planladığı vurgulandı.

Kuşdili Çayırı'nda yıllardır bir kirlilik ve kargaşa kaynağı olarak kurulan eski Salı Pazarı'nın, Büyükşehir Belediyesince inşa edilen Hasanpaşa'daki yeni yerine Ekim 2008'de taşındığı hatırlatılan açıklamada, yeni pazar yerinin altyapısı ve otoparkı tamamlanmış, çevre düzenlemesi yapılmış, 4 bin adet pazar yeri birimi, Pazarcı Derneğine ait 400 metrekarelik çalışma ofisi ile tuvalet grupları, büfeler, zabıta binası ve güvenlik birimleri ve 4 bin metrekare yeşil alanı olan ''son derece modern'' bir yer olduğu kaydedildi.

Açıklamada, İstanbul Büyükşehir Belediyesince hayata geçirilecek olan projenin Anıtlar Kurulu tarafından onaylandığına dikkat çekilerek, ''İstanbul Büyükşehir Belediyesince hayata geçirilecek, Kadıköy Kuşdili Çayırı otopark, açık-kapalı pazar yeri yapısı, kültür-sanat-eğlence yapısı ve park düzenlemesi projesinde yeşil alan korunmaktadır'' ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, projede ayrıca, yeşil alanlar ile donatılmış sosyal, spor, eğlence, aktivite alanları, bitki satış sokakları ve restoranlar, Mısır Çarşısı, Balıkçılar Pazarı, sebze-meyve, et, kahvaltı, kitap, müzik, sanat, elektronik eşya sokakları, çocuk oyun grupları ile içinde 1 tiyatro ve 6 sinema salonu barındıran bir merkezin de bulunduğu bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*