İBDA-C üyeleri teker teker yakalanıyor

  • Giriş : 25.05.2006 / 00:00:00

Konya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiperi tarafından terör örgütü İBDA-C'ye yönelik gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınanların sayısı 24'e yükseldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Konya'da Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından terör örgütü İBDA-C'ye yönelik gerçekleştirlen operasyon devam ediyor. Edinilen bilgilere göre, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Asayiş, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele şube müdürlüklerine bağlı yaklaşık 350 polisin de katılımıyla Konya Merkez, Beyşehir, Ilgın ve Taşkent ilçelerinde eş zamanlı operasyon gerçekleştirdi. Dün başlayan, bu gün de devam eden sözkonusu operasyonlarda gözaltına alınanların sayısı 22'den 24'e yükseldi.

Yaklanan sanıklar bu sabah 05.30'da sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Konya Numune Hastanesi'ne getirildi. 2 adet polis otobüsü ile hastaneye getirilen sanıklar, 5'er kişilik gruplar halinde hastaneye alındı. Örgütün Konya sorumlusu olduğu ileri sürülen A.E.'nin de aralarında bulunduğu sanıkların sağlık kontrolleri, geniş güvenlik önlemleri altında yapıldı. Polis eşliğinde hastaneye alınan şahıslar, görüntü almaya çalışan basın mensuplarına saldırarak kameralara tekme attı. Polis memurları tarafından güçlükle zaptedilen şahısar, görüntü alamaya çalışan basın mensuplarına hakaret ederek görüntü çekmemelerini istedi. Sağlık kontrolleri tamamlanan zanlılar, sorguları alınmak için emniyete götürülmek üzere polis otobüslerine bindirildi. Sanıkların ifadesinin sürdüğü bildirildi.

Terörle Mücadele ekipleri tarafından terör örgütü İBDA-C'ye yöneki operasyonların devam ettiği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious