IBM, Netron ve Yenibiriş'den işbirliği

  • Giriş : 15.05.2007 / 00:00:00

IBM Türk, Netron Group ve Yenibiriş, IBM'nin çalışma ve uygulama geliştirme platformu Lotus için uzman yetiştirilmesine yönelik işbirliği yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

'Lotus Academy' adı verilen proje kapsamında, üniversite mezunlarına ya da son sınıf öğrencilerine, uluslararası yetkinlikte Lotus sertifikası kazandırılması hedefleniyor.

Lotus Academy'nin başvuruları 30 Haziran'a kadar www.yenibiris.com adresi üzerinden yapılabilecek.

Netron Group Genel Müdürü Bülent Tekmen, Lotus Academy projesiyle bilişim sektörü için gerçek anlamda değer yaratmayı hedeflediklerini söyledi.

Lotus Academy kapsamında sunulacak eğitimlerle, bireylerin kariyerlerini, kurumların ise iş süreç ve verimliliklerini daha ileriye götürmelerinin sağlanacağını anlatan Tekmen, projenin sektör adına çok yönlü değer yaratacağına dikkati çekti.

Netron Group'un sunacağı eğitimlerin yanı sıra Lotus Academy mezunlarına staj ve istihdam anlamında da destek vereceklerini belirten Tekmen, "8 bin 300 kurumsal müşterimiz ve 50 binin üzerinde mezunumuzla elde ettiğimiz birikimi, bu projeye kanalize edeceğiz" dedi.

Ücretler eğitim tamamlanınca

Tekmen, proje kapsamında 200 kişiye eğitim verilmesini planladıklarını,100 saatlik programda Lotus Sistem Yöneticiliği ve Lotus programcılığı eğitimlerinin verileceğini, projenin altı ay içinde tamamlanabileceğini söyledi.

Adaylar arasında mühendislik temeli olan, İngilizce bilen ve IT sektörü ile ilgili olanların öncelikle tercih edileceğini belirten Tekmen, yaklaşık 2 bin - 2 bin 500 YTL olan eğitim ücretlerinin ise projenin tamamlanmasının ardından ödenebileceğini aktardı.

Tekmen, Netron Kariyer Gelişim ve Girişim Merkezi'nin, eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerleri staja alınmaları ya da istihdam edilmeleri amacıyla IBM'nin iş ortaklarına ya da müşterilerine yönlendireceğini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious