İbrahim, Başbakan'ın elini öptü babasına iş istedi

İbrahim, Başbakan'ın elini öptü babasına iş istedi.16466
  • Giriş : 14.05.2008 / 20:43:00

Adana'da tüp patlaması sonucu yaralanan 7 yaşındaki İbrahim, Başbakan Erdoğan'ın elini öptü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Adana Merkez Seyhan ilçesi Gülpınar Mahallesi'nde 15 Nisan 2008 tarihinde meydana gelen tüp patlamasında yanarak yaralanan 7 yaşındaki İbrahim Yıldırım'ın hayali gerçekleşti.

Tedavisi tamamlanıp taburcu olurken kendisine sahip çıkan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ederek elini öpmek isteyen İbrahim bugün Başbakan Erdoğan ile bir araya geldi. İki gün önce Erdoğan'ın telefonla aradığı İbrahim Yıldırım'ın ailesi bugün özel bir araçla Adana Valiliği'ne getirildi. Basına kapalı gerçekleşen ziyarette Başbakan Erdoğan da İbrahim'in ailesini kabul etti.

Küçük İbrahim de, Başbakan Erdoğan'ın elini öperek teşekkür ederken babasının da işsiz olduğunu ve annesiyle babasının bu yüzden boşandığını söyledi. Bunun üzerine Başbakan Erdoğan, İbrahim'e hediyeler verirken babasına iş sözü verdi.

Adana'da bir otelde işe yerleştirildiğini söyleyen baba Mehmet Yıldırım, "İbrahim'le sohbet ederken işsiz olduğumu öğrenince bana iş sözü verdi. Yarın işe başlayacağım. Çok şanslıyız" dedi.

Öte yandan anne Necla Sönmez de, "Başbakan bize 'artık bundan sonra birlikte olun. Tekrar evlenin, Adana'da iş olmazsa Ankara'da bir iş açarız' dedi. Allah başımızdan eksik etmesin" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious