İbrahim Benli serbest bırakıldı

İbrahim Benli serbest bırakıldı  .20482
  • Giriş : 24.03.2008 / 08:37:00

''Ergenekon soruşturması'' çerçevesinde gözaltına alınarak savcılıkça serbest bırakılan İbrahim Benli, ''Umuyorum ki arkadaşlarım da hakim kararıyla serbest kalırlar'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Serbest bırakılmasının ardından adliyeden çıkan ve bina önünde bekleyen yakınları ile bir grup İP üyesi tarafından karşılanan Benli, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Benli, kendisiyle birlikte gözaltına alınan eski İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu, Ferit İlsever, Serhan Bolluk ve Adnan Akfırat'ın hakim karşısına çıkacaklarını belirterek, ''Umuyorum ki arkadaşlarım da hakim kararıyla serbest kalırlar. Ben de bunun beklentisindeyim'' diye konuştu.

Bir basın mensubunun ''kendisine ne gibi suçlamalar yöneltildiğini'' sorması üzerine Benli, somut bir suçlama yöneltilmediğini dile getirerek, soruşturma konusunda bilgi vermemesi konusunda uyarıldığını ve buna uymaya çalışacağını belirtti.

Adliyeden ayrılmayacağını kaydeden Benli, ''Kemal hocamı, Ferit ağabeyi, Adnan kardeşimi, Serhan arkadaşımı bekleyeceğim. Doğu beyi de bekliyorum'' dedi.

Doğu Perinçek'in polisteki ifadesinin çok uzun sürdüğüne dikkati çeken Benli, ''Şuna inanıyorum, benimle beraber Ergenekon suçlamasıyla itham edilen arkadaşlarımın hepsi en az benim kadar masum. Onların da benim gibi, adaletin yerini bulup serbest kalmalarını bekleyeceğim'' şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious