İbrahim Erkal'la, Zara'nın zor anları...

İbrahim Erkal'la, Zara'nın zor anları....7670
  • Giriş : 07.05.2006 / 00:00:00

Kastamonu'da 15. Şeyh Şaban-ı Veli ve Kastamonu Evliyalarını Anma Haftası etkinlikleri kapsamında tasavvuf musikisi konseri için gelen İbrahim Erkal ve Zara, elektrik kesintisi nedeniyle konserlerine bir süre ara vermek zorunda kaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Salonu dolduran yaklaşık 7 bin kişiye tasavvuf musikisi konseri vermek için sahneye ilk çıkan İbrahim Erkal eserlerini seslendirirken spor salonu yakınındaki bir trafonun aşırı elektrik yükü nedeniyle patlaması sonucu elektrikler kesildi. Tüm salon karanlıkta kalırken İbrahim Erkal basın mensuplarının kamera ışıkları ile yakılarak korumaya alındı. Elektriklerin kesilmesinin ardından kamera ışıkları altında şarkılar söyleyen Erkal yaklaşık on beş dakika karanlıkta bekledi. Spor salonunun jeneratörünün devreye sokulması ile birlikte yarım kalan konserine devam eden Erkal, daha sonra salondan ayrıldı.

İbrahim Erkal'ın ardından sahne alan Zara da elektrik kesintisinden nasibini aldı. Zara'nın tam konserine başlayacağı esnada jeneratör arızalandı. Bir süre karanlıkta bekleyen Zara, arızanın giderilmesiyle birlikte konserine kaldığı yerden devam etti. Tüm aksiliklere rağmen güzel bir gece yaşayan Kastamonulular iki sanatçıyı da alkışlarla salondan uğurladılar.

Konsere Kastamonu Belediye Başkanı Turhan Topçuoğlu, eşi Zekiye Topçuoğlu, Kurtlar Vadisi dizisinde Polat Alemdar'ın dizideki babası Ömer Baba, Prof. Dr Mim Kemal Öke ve yaklaşık yedi bin Kastamonulu katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious