İbrahim Güçlü'yü tehdit eden PKK, Diyarbakır'da protesto edildi

İbrahim Güçlü'yü tehdit eden PKK, Diyarbakır'da protesto edildi.11390
  • Giriş : 01.02.2008 / 16:18:00

Diyarbakır'da düzenlenen bombalı saldırı olayı ile ilgili düşüncelerini açıklayan TEVKÜRD Genel Sekreteri Av. İbrahim Güçlü, terör örgütü PKK tarafından tehdit edildiğini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ellerinde Türkçe ve Kürtçe "Hepimiz İbrahim Güçlü'yüz" yazısı ile Adliye Sarayı önünde toplanan Kürt Ulusal Birlik Hareketi Yürütme Kurulu (TEVKURD) üyeleri terör örgütüne tepki gösterdi.

Adliye binası önünde yapılan açıklamayı TEVKURD Sözcüsü Av. Sebahattin Korkmaz okudu. PKK'nın sitesinde "Derin devletin ajanı: İbrahim Güçlü. Susturulması gerekiyor" şeklinde bir yazının yayınlandığını hatırlatan Korkmaz, "Bir Kürt aydını ve politikacı olarak İbrahim Güçlü PKK'ya muhalif bir insandır. Abdullah Öcalan'ın düşünce, ideoloji ve stratejisini eleştirmektedir. Bu özgürce düşünme hakkından başka bir şey değildir" diyerek PKK'yı eleştirdi.

"Düşünce ve eleştiriye karşı saldırı haksız, özgüven yoksunu insanların işidir" diyen Korkmaz, sözlerini şöyle sürdürdü: "İbrahim Güçlü'ye kimden ve nereden bir kötülük gelirse bunun sorumlusu PKK olacaktır. Eğer PKK'nın Güçlü'yü susturma yönünde bir kararı varsa, bunun bir an önce açıklığa kavuşması gerekir. Ne yazık ki, PKK'nın bu şekilde saldırı ve tehditleri yeni değil. PKK'nın bu yöndeki sicili ve pratiği temiz değildir. Bu çerçevede bir kez daha, PKK'ya, sivillere, Aydın ve farklı düşünen insanlara karşı sürdürdüğü saldırgan tutum üzerinde düşünme ve bu tür yöntemleri terk etme çağrısında bulunuyoruz."

İbrahim Güçlü ise, PKK'nın kendisi dışındaki Kürt oluşumlarına düşmanca baktığının altını çizdi.

ZAMAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious