İbrahim Kalın: Kıyamet DAEŞ için koptu

İbrahim Kalın: Kıyamet DAEŞ için koptu.16714
  • Giriş : 19.10.2016 / 13:21:00
  • Güncelleme : 21.10.2016 / 16:01:04

İbrahim Kalın, Fırat Kalkanı operasyonuna ilişkin bilgi verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İbrahim Kalın, Sağlık Bilimleri Üniversitesi'ndeki konuşmasında Fırat Kalkanı operasyonuna ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Kalın, operasyona ilişkin Dabık'ta kıyamet kopacak denildiğini ama kıyametin DAEŞ için koptuğunu vurguladı.

Kalın, KADEM tarafından 15 Temmuz darbe girişimi gecesi şehit olan Prof. Dr. İlhan Varank anısına 'Büyüteç ile 15 Temmuz' adlı sempozyuma katıldı.

"Fırat Kalkanı" harekatı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kalın, "Bir terör örgütünü def ederken yani, FETÖ'nün darbe girişimini dağıtırken aynı zamanda bir başka terör örgütü olan DEAŞ'a karşı Suriye'de Suriye halkı için ve kendi güvenliğimiz için bir harekat başlattık. Harekat 55-56'ncı gününe girdi. Bu harekat son derece başarılı bir şekilde devam ediyor. Ta ki sınırlarımız bütünüyle güvence altına alınıncaya kadar ve Suriye halkı kendi köylerine, kasabalarına, şehirlerine bu harekat devam edecek. Pazar günü bildiğiniz gibi teolojik anlamları olan kendilerine göre kıyamet savaşının kopacağını iddia ettikleri Dabık şehri de onların elinden alındı. Kıyamet filan kopmadı; tam tersine kıyamet DEAŞ için koptu. İyi de oldu. Bu terör örgütüne karşı mücadelemiz devam edecektir. Ancak aynı zamanda bir PKK terör örgütü ile de mücadelemiz devam ediyor. Büktün bunlara ortaya koyduğumuzda Türkiye bugün 3 terör örgütüyle PKK'ya karşı DEAŞ'a karşı, FETÖ'ye karşı mücadelede tek NATO üyesi ülkedir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*