İbrahim Kaş neden gitti?

İbrahim Kaş neden gitti?.9041
  • Giriş : 27.05.2008 / 05:18:00
  • Güncelleme : 27.05.2008 / 00:24:41

İspanyol Getafe Kulübü'ne transfer olan genç futbolcu yıllık 1 milyon 500 bin YTL garanti para isteyince Beşiktaş'la yollarının ayrıldığı öğrenildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Beşiktaş'ta İbrahim Kaş'ın takımdan neden ayrıldığı belli oldu. Bu sezon gösterdiği başarılı futbolla siyah-beyazlı takımda ilk onbirin değişmez ismi olan ve milli takıma kadar yükselen genç futbolcunun yönetimden yıllık 1 milyon 500 bin YTL garanti para istediği için takımdan ayrıldığı öğrenildi. Gökhan Zan ve İbrahim Toraman'a yıllık 500 bin YTL garanti para veren Beşiktaş yönetiminin genç futbolcunun bu isteğini kabul etmediği ve yolların ayrıldığı öğrenildi.

FATİH TERİM KEFİL OLDU

İspanyol kulübü ile 4 yıllık sözleşme imzalayan İbrahim Kaş, 'Beşiktaş ile Getafe'nin teklifleri arasında fark olduğu için tercihimi İspanya'dan yana yaptım' diye açıklamıştı. Genç sağ kanat oyuncusu İspanya'nın Getafe takımından yıllık 500 bin euro (1 milyon YTL) alacağı öğrenildi. Sezon başında teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın gelecek vaadeden isimler arasında gösterdiği ve bir çok maçta ilk on birde şans tanıdığı genç oyuncu için İspanyol kulübü yöneticilerinin A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim'i aradığı ve kendisinin de kefil olduğu öğrenildi. Beşiktaş sözleşme yenilemediği Kaş için sadece yetiştirme parası alabilecek. EURO 2008'de oynayacak Kaş'ın şampiyonadan sonra fiyatının artması bekleniyor.

'Holosko'yu 10 milyon euroya hemen satarız'

Holosko'nun menajeri, Beşiktaş'a 'Holosko'yu satmak isterseniz hemen 10 milyon euro bonservis bedelini gözden çıkaran kulüpler var' dediği öğrenildi. Siyah-beyazlı yönetimin de bu teklifi kabul etmediği, ancak çok daha cazip teklifler gelmesi halinde satabileceği öğrenildi. Slovak futbolcunun menajerinin başkan Yıldırım Demirören'i arayarak, 'Holosko'yu yurtdışından bazı takımlar istiyor. Kendisi için 10 milyon euro bonservis bedelini gözden çıkaran kulüpler var. Satmak isterseniz, hemen size 10 milyon euro ödeme yapabilirler' dediği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious