İbrahim Tatlıses, gittiği yerde 'vekil gibi' karşılanıyor

İbrahim Tatlıses, gittiği yerde 'vekil gibi' karşılanıyor.8408
  • Giriş : 16.07.2007 / 23:14:00

İbrahim Tatlıses, İzmir'de partisinin seçim çalışmalarına katıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Buca, Yeşilova, Bornova ve Bayraklı'da seçim otobüsünden halka hitap eden İbrahim Tatlıses'e vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Buca Cezaevi'nde 14 gün yattığını ve Buca'da farklı anıları olduğunu belirten Tatlıses, yeniden geldiği için mutlu olduğunu söyledi.

Genç Parti'nin vaatlerini sıralayan ve bu vaatlerin diğer partiler tarafından da taklit edilmeye başlandığını söyleyen Tatlıses, vaatlerinin hepsini gerçekleştireceklerini, Genel Başkan Cem Uzan'dan söz aldığını kaydetti. Tatlıses, ''Sayın Uzan, namusu şerefi üzerine söz verdi. Bu vaatlerimizi gerçekleştiremezsek, sizden önce Uzan'ın yakasına ben yapışacağım. Namusum üzerine söz veriyorum'' dedi.

Hükümet'in vatandaşları ''dilenci'' gibi gördüğünü savunan Tatlıses, şunları
söyledi: ''Ben niye milletvekili olmaya karar verdim biliyor musunuz? Çünkü ben hep şarkı söylüyorum, ama bu size bir şey kazandırmıyor. Ben size yararlı olmak istiyorum o yüzden milletvekili olmaya karar verdim. Vatandaşım işsiz güçsüz evinde oturuyor. Kimse kalkıp bu devirde iş vermiyor. Ama buna karşılık evde yemek bekleyen, bir lokma ekmek bekleyen çoluk çocuk var. Sen buna rağmen kalkıp dilenmiyorsun ama bu Hükümet seni dilenci gibi görüyor. Yazın ortasında çuval çuval kömürlerle, bir paket makarnayla, bir torba pirinci alıp kapını çalıyor seni dilenci yerine koyuyor. Eğer senin bir çuval kömüre, bir paket makarnaya ihtiyacın varsa seni ona bunlar mahkum etti şimdi de oy istemeye geliyorlar. Şimdiye kadar akılları neredeydi. Ben bağımsız milletvekili olarak Urfa'dan giriyordum, ama sonra Genç Parti'den aday oldum. Türkiye'nin neresinde oy atarsan at, Genç Parti'ye at, o oy İbo'ya gelecek. Şimdi Türkiye'nin neresinden oy atarsanız atın Genç Parti'ye attığınızda bana oy vermiş olacaksınız. Bu vaatleri gerçekleştirmek için bizi güçlendirin, sizden sermaye istiyoruz.''

İzmir'in ''Türkiye'nin yıldızı'' bir kent olduğunu belirten Tatlıses, ''Kim olursa olsun bir parti başkanının, makamına saygı duyarız ama bir Başbakanın konuştuğunu tartması gerekiyor. Sürçü lisan etmeye hakkı yok. Biz gavurun dinine de saygı duyarız çünkü insan olana saygımız vardır. Sen 'gavur' demekle sadece İzmir'e değil, Müslüman olmayanlara da kötülük ediyorsun. İzmir, Türkiye'nin yıldızı bir kenttir. Bunları seçimlerde sandıkla birlikte denize atın, sandık kırılır Allah'tan belki de yüzerek kurtulurlar'' şeklinde konuştu.

Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe'nin çocuklarının 600 dairesi olduğu şeklinde haberler çıktığını hatırlatan Tatlıses, ''Bir evde hırsız varsa o evin iflah olması mümkün değil. Birbirlerine düştüler. Bir Bakan'ın oğlunun 600 dairesi varmış, bu nereden çıktı. 4500 sene çalışsan bu kadarını alamazsın. Ben Türkiye'nin en çok kazanan sanatçısıyım, 600 dairem yok'' dedi.

Gezdiği yerlerde izdihama ve trafiğin sıkışmasına neden olan Tatlıses, Buca'da CHP'nin seçim bürosundakileri selamladı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın sloganını kullanarak vatandaşlara ''Yola devam'' dedi.

CHP'lilerin ''Şimdi CHP zamanı'' yazan pankartı göstermeleri üzerine, ''Bana el sallıyorsunuz ama sizin genel başkanınız bana kendi memleketimde ikinci sırayı verdi naber'' diye seslendi.

İbrahim Tatlıses'in konuşması sırasında trafikte sıkışan vatandaşlar tepki gösterirken, Tatlıses, Bornova Özkanlar'da bir kebapçının önünde otobüsü durdurdu, bir masadaki kebaplardan yedi. Yaşanan izdiham sırasında Turan Güncen adlı bir çocuğun ayağının çaydan yandığını öğrenen Tatlıses, küçük çocuğu kucağına aldı ve ailesi ile bir süre sohbet ederek özür diledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious