İbrahim Tatlıses, Tuğba Özay ve Alişan'a ağır hapis cezası!

İbrahim Tatlıses, Tuğba Özay ve Alişan'a ağır hapis cezası! .9447
  • Giriş : 08.12.2007 / 10:23:00

İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki 47 sanıklı davanın duruşmasında ağır hapis cezaları istendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kürşat Yılmaz, işadamı Korkmaz Yiğit, İbrahim Tatlıses, manken Tuğba Özay ve "Banker Kastelli'' olarak tanınan Abidin Cevher Özden, şarkıcı Alişan gibi birçok ünlünün sanık olarak yer aldığı davada ağır hapis cezaları istendi.

İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki 47 sanıklı davanın duruşmasına Kürşat Yılmaz'ın da aralarında bulunduğu tutuklu 8 sanık ve avukatları katıldı. Tutuksuz yargılanan ünlülerden gelen kimse olmadı. Davaya ilişkin 18 sayfalık esas hakkındaki görüşünü sunan Cumhuriyet Savcısı Savaş Kırbaş, davanın baş sanığı Kürşat Yılmaz'ın "suç işlemek için örgüt kurmak ve yönetmek", "gasp", "tehdit", "hürriyeti tahdit", "yaralama", "Türklüğü, cumhuriyeti, devletin kurum ve organlarını aşağılamak" gibi farklı suçlardan 137 yıldan 257,5 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını talep etti.

Savcı Kırbaş, Ocak 2005'te Kurban Bayramı'nda Adana Hilton'da sahne alacağını öğrendiği Asena'nın program yapmasını engellemesi için Ali Maytalman'dan yardım istediği öne sürülen türkücü İbrahim Tatlıses'in örgüt üyeliğinden beraatını, müşteki konumundaki Asena'ya (Onur Çakmak) "çalışma hürriyetinden yoksun bırakma" suçlamasında ise Asena'nın şikayetini geri çekmesi üzerine davanın o yönden düşürülmesini talep etti. Başka bir suçtan Paşakapısı Cezaevi'nde tutuklu bulunan manken Tuğba Özay için "devletin emniyet teşkilatını alenen aşağılamak" ve "örgüt üyeliği" suçlarından 2 yıldan 6,5 yıla kadar, şarkıcı Alişan (Serkan Tektaş) için ise örgüte üye olmamakla beraber bilerek ve isteyerek örgüte yardım etmek suçundan 1,5 yıldan 4,5 yıla kadar hapsini talep etti. İşadamı Korkmaz Yiğit'in 4 yıldan 9 yıla kadar, Abidin Cevher Özden'in de 16,5 yıldan 37,5 yıla kadar hapisle cezalandırılmaları talep edilen mütalaada, 6 sanığın beraatı yönünde görüş bildirildi. Mahkeme heyeti, tutuklu sanıklardan Fevzi Akbudak, Arif Savcı ve Ümit Savcı'nın tahliyelerine karar vererek, savunmaların hazırlanması için duruşmayı erteledi.

Kürşat Yılmaz, Tuğba Özay gibi birçok ünlü isim 2005 yılında gözaltına alındı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada, Ali Avni Balkaner, Asena gibi ünlü müştekiler de dikkat çekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious