İbrahim Tatlıses havayolu şirketi kuruyor

  • Giriş : 21.02.2006 / 00:00:00

Şarkıcı İbrahim Tatlıses, internetten bulup 2.5 milyon dolara satın aldığı King Air B200 tipi çift motorlu turboprop uçağını basın mensuplarına tanıttı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Terminali'ndeki tanıtıma çok sayıda gazeteci katıldı. Tatlıses, geçen yaz tanıtımını yaptığı bir önceki uçağı, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) ile olan sorunlar nedeniyle satın alamadıklarını söyledi.

Tatlıses, kendisinin sanatçı değil şarkıcı olduğunu vurgulayarak, "Sanatçının yeşil pasaportu olur bizim öyle bir şansımız yok." dedi. Sekiz kişilik uçağı öncelikle acil durumlarda kendisinin kullanacağını arta kalan zamanda da hava taksi olarak saatini bin 250 Euro'dan kiralayacağını ifade eden ünlü şarkıcı, "Uçağı peşin 2.5 milyon dolara aldık. İkincisi de birkaç ay sonra gelecek. Hava taksi dediğimiz olayı yürüteceğiz. İnsanlar istediği zaman istediği yere gidebilecek. Havada 5 saat kalabilir. İstanbul'dan Azerbaycan, Moskova, Londra'ya gider hatta Yozgat'a ve Urfa'ya da gider." diye konuştu.

Tatlıses, uçağını konfor için değil acil işlerine yetişebilmek amacıyla kullandığını belirterek B200 tipi uçağın, ABD başkanını taşıma lisansına sahip olduğunu anlattı. "Dünyada çok tutan uçaklardan biri. Önceki jetin masrafı bunun iki katı. Bu bisiklet gibi masrafı çok az." diyen Tatlıses, saatini bin 250 Euro'ya kiralayacakları uçağın, basına bedava olduğunu söyleyerek, "Ağaya beleş" esprisi yaptı.

"Havayolu şirketi kuracağız"

Tatlıses, "Havayolu şirketi kurmayı düşünüyor musunuz?" sorusuna, "Daha önce bir havayolu şirketi, almaya gayret gösterdik. Çok borcu olduğu için bu işe girmedik. Ben ticareti seviyorum hele ikinci uçak gelsin filoyu ufak ufak kurarız." cevabını verdi.

Kaptan pilotun yanında yedek pilot olarak oturduğunu belirten Tatlıses, önceki uçağın "Ses" olan adının ikinci bir uçağa veremedikleri için bu uçağa Tatlıses'in 'Tat'ını verdiklerini anlattı. Ünlü şarkıcı, ikinci uçağa da 'İdo' adını verebileceğini söyledi.

Bronzlaşan tenini soran gazetecilere önce Nasrettin Hoca'nın kazan doğurdu fıkrasını anlatan Tatlıses, ardından da, "Sen de uçakla İbrahim Tatlıses'i bağdaştırıyorsun solaryumla niye bağdaştırmıyorsun." sorusunu yöneltti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious