İbrahim Tatlıses'e 6 yıl hapis istemi

İbrahim Tatlıses'e 6 yıl hapis istemi.10095
  • Giriş : 12.05.2009 / 15:38:00

İbrahim TATLISES’in basın toplantısında avukatlar ve hakimler için söylediği sözlerden dolayı hakkında 6 yıla kadar hapis istemi ile kamu davası açılması istendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İbrahim TATLISES'in 07.05.09 tarihinde yaptığı basın toplantısında, avukatlar ve hakimler için söylediği sözlerden dolayı Şişli Cumhuriyet Başsavcılığına başvurularak hakkında 6 yıla kadar hapis istemi ile kamu davası açılması istendi.

Hürriyet'te yer alan haberde; Tatlıses, davalık olduğu Doğtaş avukatının emekli hakim olmasından dolayı mahkemeyi etkilediği iddiasında bulunmuş, aleyhine karar veren mahkeme hakiminin kusurlu olduğunu iddia etmişti.

Bunun üzerine Av. Göray KARADUT tarafından Şişli Cumhuriyet Başsavcılığına verilen şikayet dilekçesi ile Tatlıses'in adil yargılamayı etkilemek suçunu işlediği, kurul halinde çalışan hakimlere görevinden dolayı hakaret ettiği ve iftira suçunu işlediği gerekçesi ile hakkında kamu davası açılmasını talep etmiştir.

Ayrıca Av. KARADUT, İbrahim TATLISES'in, birlikte çalıştığı Av. Şemsettin ÇUHACI'nın kişilik haklarına saldırıda bulunduğu gerekçesi ile 100.000,00.-TL'lik manevi tazminat davasını da Şişli adliyesinde açtığını belirtmiştir.


Vatan

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*