İbrahim Tatlıses'e bir şok daha!

İbrahim Tatlıses'e bir şok daha!.10095
  • Giriş : 01.03.2009 / 09:54:00

''Hotel Tatlıses"in tefriş ve mobilya işlerinin yapımını gerçekleştiren Doğtaş Mobilya aleyhine, İstanbul 1. Asliye Ticaret Mahkemesi'nde açtığı davada "menfi tespit ve cezai şart alacağı" istemi reddedildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Doğtaş'ın avukatlarından Şemsettin Çuhalı, Tatlıses'in "ayıplı ve eksik iş yapıldığı" iddiasıyla 20 Temmuz-20 Kasım 2006 tarihleri arasında ödenmesi gereken toplam 1 milyon 529 bin TL tutarındaki 5 adet çek için borcu olmadığını ileri sürdüğünü ve işin zamanında teslim edilmediği için Doğtaş'tan 569 bin TL gecikme cezası istediğini hatırlattı. Mahkemenin Tatlıses'in gecikme cezası talebini reddettiğini belirten Çuhalı şöyle konuştu:

ÖDEMEZSE HACİZ GELECEK

"Mahkeme, icra takibinin durdurulmasına teminat karşılığı karar vermiş, ancak teminat yatırılmadığı için otel ve Bodrum'daki villalara haciz uygulanmıştı. Otel için satış kararı alınınca 20 Ekim 2006 tarihli 307 bin ve 2 Kasım 2006 tarihli 301 bin TL'lik çekler için faizi ve ekleriyle birlikte icra dosyasına Eylül 2008'de 1 milyon 29 bin TL ödendi." Çuhalı, Tatlıses'in icra takiplerini durdurabilmesi için 3 adet 307 bin TL'lik çekin karşılığı olarak 921 bin TL ana para, 2006 Ağustos ayından itibaren yıllık yüzde 27 avans faizi ve ekleriyle birlikte yaklaşık 1 milyon 500 bin TL'yi icra veznesine yatırması gerektiğini kaydetti. Tatlıses'in avukatı Hayati Şahin ise, kararın hukuka uygun olmadığını öne sürerek temyize gideceklerini bildirdi.

KARAR HUKUK DIŞI

Şahin, "Tüm bilirkişi raporları eksik ve ayıplı işler yapıldığı, tazminat ödenmesi gerektiği yönünde olduğu halde, davanın tamamıyla reddi hukuka uygun değildir. Bariz yanlışlıklarla verilen kararın başka etkiler altında verildiğini düşünmek istemiyoruz" diye konuştu.


İki korumayla suç duyurusu

İbrahim Tatlıses'le tartışarak programını terk eden şarkıcı Yıldız Tilbe, olaydan sonra tehdit telefonları ve mesajları aldığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Kadıköy Adliyesi'ne avukatı ve iki korumasıyla gelen Tilbe, tehditlerin tartışmadan sonra ortaya çıktığını belirterek "Ondan önce hiçbir sorun yoktu. Tehditlerin araştırılmasını istedik" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*