İbrahim Üzülmez yuvada kaldı

  • Giriş : 21.06.2007 / 18:26:00

Yozgatlı'yı kadrosuna katan Beşiktaş'ta, kaptan İbrahim Üzülmez, sözleşmesini 2 yıl daha uzattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Fenerbahçe'den kaleci Rüştü ve Mehmet Yozgatlı'yı kadrosuna katan Beşiktaş'ta, kaptan İbrahim Üzülmez, sözleşmesini 2 yıl daha uzattı.

İbrahim Üzülmez, imza sonrası basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Böyle bir camiada kaptan olarak 2 yıl daha sözleşmemi uzattığım için çok mutluyum. Yöneticilerimizle anlaştık ve hiçbir sorun olmadan sözleşmeyi imzaladık" dedi.

Takıma yapılan yeni takviyelerin faydalı olacağına inandığını kaydeden Üzülmez, "Şu ana kadar yönetimimizin yaptığı transferler bana göre olumlu. Rüştü abi olsun, Hakan Arıkan, Mehmet Yozgatlı ve Tello takıma faydalı olacak isimler. Özellikle Rüştü abinin tecrübesinden faydanacağımıza inanıyorum. Tello'yu da araştırma fırsatını bulduk ve Milli Takım kampında Aurelio ile konuştuk. Aurelio kendisinin iyi bir futbolcu olduğunu söyledi. Ayrıca Rüştü'nün aldığı ücret bizi ilgilendirmiyor. Bizler profesyonel futbolcularız. Herkes kendi aldığı para ile ilgilenir. Biz futbolcular olarak, Rüştü abinin aldığı parayı tartışmayız" diye konuştu.

Tecrübeli futbolcu, Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Mahmut Uslu'nun, "Beşiktaş'ta Fenerbahçe olmaya başladı" şeklindeki açıklamasıyla ilgili olarak, "Böyle açıklamalar bana göre gereksiz söylemler. Kimseye yarar getirmeyeceği gibi zararı olan ve camiaları geren sözler. Onlarda geçen sene bizden Tümer'i almışlardı. Böyle açıklamaların yapılmasını hoş karşılamıyorum. Yöneticiler daha dikkatli açıklamalar yapmalıdır" şeklinde konuştu.

Üzülmez, Fenerbahçe'nin Roberto Carlos'u transfer etmesiyle çıtayı yükselttiğini fakat, herşeyin sahada belli olacağını vurgulayarak, "Fenerbahçe Roberto Carlos'u transfer ederek çıtayı yükseltti diyebiliriz. Kendisi iyi bir futbolcu ve dünyaca tanınıyor. Ama, daha öncede böyle ismi tanınan futbolcular gelip bir başarı yakalayamamışlardı. Herşey lig başlayınca belli olacak. Şimdiden konuşmak çok erken olur" dedi.

İbrahim Üzülmez, yeni teknik direktör Ertuğrul Sağlam ile birkaç kez telefonla konuştuğunu ve kendisinin başarılı olacağına inandığını ifade ederek, "Ertuğrul Sağlam genç bir teknik direktör. Hem futbolculuğunda hemde teknik direktörlüğünde başarı sağlamış bir isim. Kayserispor'da yaptıkları ortada. Bizim teknik direktörümüz olarakta başarılı olacağına inanıyorum. Hem Şampiyonlar Ligi'nde hemde ligde kendisi ile iyi sonuçlar alacağız" diye konuştu.

Beşiktaş'ın kaptanı son olarak, önümüzdeki sene hedeflerinin Süper Lig'de şampiyonluk ve Şampiyonlar Ligi'ne katılmak olduğunu belirterek, "Biz geçen sezon başarılı bir grafik çizdik. Genç bir kadroyla iyi sonuçlara imza attık. Önümüzdeki senede yapılacak birkaç takviye ile daha iyi olacağımıza inanıyorum" ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious