İç sularda balık avı yasağı başladı

İç sularda balık avı yasağı başladı.13863
  • Giriş : 17.03.2009 / 14:55:00

Düzce Tarım İl Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada 15 Mart tarihinden itibaren balık avlama yasağının başladığı ve avlanma yasağına uymayanların 210 ila 708 TL para cezasına çarptırılacağı belirtildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İç sularda balık avı yasağının başlaması ile ilgili bir basın toplantısı düzenleyen Düzce Tarım İl Müdür Vekili Ayhan Ünal, 1380 sayılı Su ürünleri Kanunu doğrultusunda, su ürünlerinin yaşama ortamlarını korumak ve av yasağının amacının balık türlerinin çoğalmasını temin ederek, doğal dengeyi korumak ve sürdürülebilir avcılığı sağlamak olduğunu belirtti.

Düzce Tarım Müdür Vekili Ayhan Ünal, Düzce il sınırları içerisinde mevcut akarsularda 15 Mart-15 Haziran tarihleri arasında her türlü malzeme ile avlanma yasağının başladığını söyledi. Düzce akarsularında 16 değişik tür balık çeşidinin bulunduğunu belirten Ünal, av yasağının kontrolünü Tarım İl Müdürlüğü ekiplerinin yanı sıra, emniyet ve jandarma teşkilatları, belediye zabıtası, kamuda görevli bekçiler, kolluk kuvvetlerinin bulunmadığı yerlerde köy muhtar ve ihtiyar heyetleri tarafından takip edileceğini söyledi. Yasağı ihlal edenlerin malzemelerine el konulacağı gibi, 210 TL ila 708 TL. Arasında para cezasının uygulanacağı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*