İçinde işçilerin de olduğu bina çöktü

İçinde işçilerin de olduğu bina çöktü.10299
  • Giriş : 10.05.2009 / 20:16:00

Siirt'te Güres Caddesi'nde bulunan 4 katlı eski bir bina işçilerin balyozla yıkımı sırasında büyük bir gürültüyle çöktü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Can kaybı olmayan olayda, enkaz altından 2 işçi çıkarılırken, enkaz altında kaldığı zannedilen 3 işçinin ise namaz kılmakta oldukları haberi sevindirdi.

Yaklaşık bir haftadan beri yıkımı başlanan binanın 4. katı bitmiş üçüncü katın yıkımına başlanmıştı. 5 işçinin yıkım işinde çalıştığı bina büyük bir gürültü ile yıkıldı. Korkulu anlar yaşanmasına neden olan enkazın altında 5 işçinin bulunduğu haberleri, başta vatandaşlar olmak üzere yetkilileri endişelendirdi. Yıkılmanın hemen başında bir işçi enkazdan çıkarıldı, aradan yarım saat sonra ikinci işçi çıkarıldı.

Olay yerine gelen Siirt Valisi Necati Şentürk ve milletvekili Yılmaz Helvacıoğlu, çalışmaları incelemeye başladı. Aramalar devam ederken enkaz altında olduğu zannedilen bir işçi gelerek Vali Şentürk'e enkaz altında kimsenin olmadığını, aranan 3 işçinin ikindi namazı kılmak üzere inşaattan ayrıldıklarını belirtmesi üzerine Vali Şentürk ve vatandaşlar rahat bir nefes aldı. Ardından Vali Şentürk, ambulans mikrofonundan enkazın altında kimsenin kalmadığını açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*