İçişleri Bakanı Beşir Atalay 'şok bağlantıyı' doğruladı

İçişleri Bakanı Beşir Atalay 'şok bağlantıyı' doğruladı .7797
  • Giriş : 03.01.2008 / 02:10:00
  • Güncelleme : 03.01.2008 / 00:32:37

Bakan Atalay DTP'li vekil Buldan'ın aracıyla uyuşturucu kaçakçılığı yapıldığını doğruladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, DTP Iğdır Milletvekili Pervin Buldan'ın aracıyla uyuşturucu kaçakçılığı yapıldığını doğruladı.

Bakan Atalay, "Neticede olayı biliyoruz. 80 kilogram kadar yüklü bir miktarda. Bundan sonrası yargıya teslim ediliyor" dedi.

Bakan Atalay, Pervin Buldan'ın akrabası Nihat Buldan'ın, Pervin Buldan'a ait olan ve TBMM giriş kartı bulunan araçla uyuşturucu kaçakçılığı yaparken yakalandığı iddialarına cevap verdi.

TBMM'de gazetecilerin konuyla ilgili sorularına cevap veren Bakan Atalay, "Benim değerlendirmem gerekli değil konuyu. Neticede olayı biliyoruz. Birkaç gün önce toplu bir eroin yakalama olayı var. 80 kilogram kadar yüklü bir miktarda. Bundan sonrası yargıya teslim ediliyor. Benim şu aşamada bir yorum yapmam gerekli değildir" diye konuştu.

"Kaçakçılıkta bir milletvekilinin aracının kullanıldığı söyleniyor. Bu doğru mudur" diye sorulması üzerine Bakan Atalay, şöyle konuştu: "Hiç kimsenin karışması doğru değildir. Önümüzdeki günlerde sizlerle de paylaşacağız. Uyuşturucu ticareti önümüzdeki günlerde gündemimizde yer alacak önemli konulardan biri. Konunun değişik boyutları olabilir. Türkiye transit ülke olarak kullanılıyor. Bu giderek azaldı. Belli bir süre içinde Türkiye artık transit güzergah olmaktan çıkacak. Bunda kararlıyız. Şu an bir paket üzerinde çalışıyoruz. Hem olup bitenler bilinsin diye, hem de uyarma anlamında.Yakında açıklayacağız. Uyuşturucu trafiğinde terörün payının olduğunu, terörün finansmanında uyuşturucunun bir unsur olduğunu biliyoruz. Elimizde bu konuda veriler var."

Pervin Buldan'ın akrabası Nihat Buldan'ın uyuşturucu kaçakçığında da PKK bağlantısı olup olmadığının sorulması üzerine Bakan Beşir Atalay, "Müsaade ederseniz o yargıya giriyor. O orda değerlendirlecek" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious