İçişleri Bakanı'ndan Başbakan'a merak uyandıran dosya

İçişleri Bakanı'ndan Başbakan'a merak uyandıran dosya.7701
  • Giriş : 21.08.2007 / 05:20:00
  • Güncelleme : 21.08.2007 / 00:58:15

Osman Güneş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a bir sunduğu dosya TBMM'de merak uyandırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İçeriği açıklanmayan dosya hakkında Güneş, "Sayın Başbakan'a karşı sorumluyuz. Yaptığımız işlerle alakalı bilgi arz ederiz onun talimatlarını alırız" dedi.

11. Cumhurbaşkanı seçimi ilk tur oylamasının ardından Başbakan Erdoğan TBMM'deki makam odasında bir süre Cumhurbaşkanı adayı Abdullah Gül'le görüştü. Erdoğan Gül'le yaklaşık yarım saat görüştükten sonra TBMM'den ayrılarak AKP Genel Merkezi'ne geçti. Erdoğan, ayrılacağı sırada TMBB'ye gelen İçişleri Bakanı Osman Güneş, Başbakan Erdoğan ile bir süre ayaküstü görüştükten sonra bir odaya geçtiler. Güneş, burada Erdoğan'a bir dosya sundu ve Erdoğan dosyayla beraber meclisten ayrıldı.

-"SAYIN BAŞBAKAN'A KARŞI SORUMLUYUM"-

Daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Güneş, dosyayla ilgili olarak "Sayın Başbakan'a karşı sorumluyuz. Yaptığımız işlerle alakalı bilgi arz ederiz onun talimatlarını alırız" dedi. Gazetecilerin uçak kaçırma eylemiyle ilgili son durumu sorması üzerine de Güneş, "Şu anda soruşturma devam ediyor. Şu safhada bir şey söylemek doğru değil" yanıtını verdi. Güneş, korsanların Yaşar Öz'le bağlantılı olduğu iddialarıyla ilgili olarak da, "ben de sizden duyuyorum" dedi.

ZAMAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious