İçme suyunda lağım korkusu

  • Giriş : 05.08.2006 / 00:00:00

'İçme suyuna kanalizasyon atıkları karışmış' korkusu, vatandaşı tedirgin etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Su ve Kanalizasyon Ydaresi ise suya kanalizasyon karışmasının mümkün olmadığını belirterek suyun içilebilecek nitelikte olduğunu kaydetti.

?ebekeye kanalizasyon karıştığını ve kokunun bundan kaynaklandığını düşünen mahalle sakinleri içme suyu ihtiyacını bakkal ve marketlerden karşılarken, temizlik gereksinimini şimdilik ertelemek zorunda kalıyor.

4 çocuk bababı Erdoğan Şahbaz (48) ağır koku nedeniyle musluklardan su içemediklerini söyledi.

Mahallenin kanalizasyon atyklarının içme suyuna karışmış olabileceğinden tedirgin olduğunu ifade eden Şahbaz, "Hadi içme suyunu hazır aldık. Peki temizliği neyle yapacağız. Bunaltıcı sıcaklardan nasıl duş alacağız. Mikroplu su herkesi hastanelere düşürür." dedi.

Evlerde akan sudan kanalizyon kokusu geldi?ini dile getiren Kemal Açılan da (48) "2 gündür bakkallarda su kalmadı. Yetkililer bir an önce soruna çözüm bulmalı." diye konuştu.

Bahçeşehir Mahalle Muhtarı Mehmet Yalçın Sancak da içme sularına kanalizasyonun karıştığına dair şikayetler aldığını kaydetti.

Sancak, Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) yetkililerine başvurduğunu hatırlatarak, "Bize korkulacak bir şeyin olmadığını söylediler. Sudaki koku klor sıkışmasından olmuş. Mahallenin belli yerlerinde numuneler alıp tahlile gönderdik. Sonuçları bekliyoruz." açıklamasını yaptı.

ASKY Su Şebeke Bakım Onarım Şube Müdürü Hasan Aydınlı, Bahçeşehir Mahallesi'nde sudaki kokunun gaz-klor sıkışmasından meydana geldiğini bildirdi.

Su kullanymının az olduğu yeni semtlerde zaman zaman bu tür sıkıntılarla karşılaştıklarını aktaran Aydınlı, şunları söyledi: "Su da poşette bekleyen bir ekmek gibi, uzun süre kaldığı zaman bayatlıyor. Koku bundan oluşuyor. Biz Bahçeşehir'de şebekede kalıp, kokan suyu tahliye ettik. Taze su verdik. Kanalizasyon karışması yoktur. Her ihtimale karşı şikayet konusu olan suyun da analizini yaptırdık. Olumsuz bir durum yok. Vatandaş rahat olsun."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious