İcra işlemi yapılırken yangın çıktı

İcra işlemi yapılırken yangın çıktı.10759
  • Giriş : 24.06.2009 / 18:31:00

Kırıkkale'de, bir tüp gaz dolum tesisinin idare binasında, icra memurlarının işlem yaptığı sırada yangın çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yangında, şirketin muhasebe ofisi kullanılamaz hale gelirken, kalp krizi geçiren işletme sahibi hastaneye kaldırıldı.

Alınan bilgiye göre, Kırıkkale-Kayseri kara yolunun 3'üncü kilometresindeki Durmuş Şahin'e ait tüp gaz dolum tesisine, öğle saatlerinde, icra işlemi için icra memurları ve avukat Halis Biçer geldi. İcra işleminin başladığı sırada, işletmenin idare binasında belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Kırıkkale Belediyesi itfaiye ekiplerinin söndürdüğü yangında, işletmenin muhasebe ofisi kullanılamaz hale geldi.

Bu sırada, her iki olay karşısında sinirlerine hakim olamadığı bildirilen işletme sahibi Durmuş Şahin, kalp krizi geçirdi. Şahin, itfaiye ekiplerinin yangın söndürme çalışmaları sürerken, olay yerine gelen ambulansla Yüksek İhtisas Hastanesi yoğun bakım servisine kaldırıldı.

Öte yandan, işletmenin Genel Müdürü Veysel Kotaz, herhangi bir borçlarının bulunmadığını, ancak avukat ve alacaklı gösterilen kişinin kendilerinden para sızdırmak için sahte işlem yaparak icra işlemi başlattığını ileri sürdü.

Kotaz, tesiste onlarca kişinin çalıştığını, ''bu sıkıntının üstüne tesadüfen meydana gelen yangının da 100 bin TL zarara yol açtığını'' savundu.

Polis, olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*