İcra takibi yapan avukat kurşunlandı!

  • Giriş : 08.03.2006 / 00:00:00

Bolu'da icra takibi için Emekli Subaylar Lokali'ne giden avukat Yüksek Gültekin uğradığı silahlı saldırı sonucu yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bu sırada sinirlenen lokal işletmecisi Basri Çelikpençe, tabanca ile avukata bir el ateş etti. Gültekin'in sol kolundan isabet eden kurşun ciğerine saplandı. Olaydan sonra Köroğlu Devlet Hastanesi'nde kaldırılan Gültekin yoğun bakıma altına alındı.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Avukat Özdemir Özok, avukat Yüksel Gültekin'in görevi başında silahlı saldırıya uğramasını kınadı. Özok, "Türkiye'de son dönemlerde özellikle hukuk ve kural tanımaz, hukuksuzluğa prim yapan anlayış var. meslektaşımıza yapılan saldırı ve avukatları yapılan saldırı bumun göstergesi. Hukukun üstünlüğünü ve müvekkillerinin haklının savunmaktan başka bir amacı olmayan avukata yapılan saldırıyı kınıyorum. Açıklıkla söyleyeyim ki, Barolar birliği ve onların mensubu avuklar hukuk devletini ilkelerini yerine getirecektir. Hakkımızı aramak gerekli işlemleri başlatacağız." diye konuştu.

Bolu Baro Başkanı Avukat Tuncay Alnıak, devletin icra memuru ile birlikte bir işi takip eden avukat arkadaşının yaralanmasından üzüntü duyduğunu söyledi. Alnıak, "Olayın nasıl olduğu konusunda ayrıntılı bilgi yok elimizde ancak duyduğum kadarıyla Avukat arkadaşımız devletin görevli bir memuru ile birlikte icra takibi için lokale gitmiş orada silahlı bir saldırıya maruz kalmıştır." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious