İcraya gelen avukata kurşun yağdırdı

  • Giriş : 30.03.2007 / 00:00:00

Mersin'de, bir kişi işyerine icraya gelen avukata tabanca ile kurşun yağdırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Açılan ateş sonucu seken kurşunlardan bir başka avukat ile bir kişi daha yaralandı. Olaydan sonra görüntü alan kameralara tepki gösteren işyeri sahiplerinden biri Cihan muhabirinin kamerasına saldırarak kamerayı kırmakla tehdit etti.

Edinilen bilgiye göre, avukat Ersin Köse, işyeri kirasını ödemediği için hakkında icra işlemi başlatılan Çankaya Mahallesi Sıdalı Pasajı'nda Atilla Y.'ye ait ayakkabı dükkanına icra memurları ile geldi. Bu sırada Atilla Y.'nin avukatı olduğu belirtilen Ferhat Fazıl Çetin de işyerine gelerek anlaşma sağlamaya çalıştı. Taraflar İsmet Temel'in işyerinde anlaşmak için çalışırken çıkan tartışmanın ardından kundura dükkanı sahibi Atilla Y., Avukat Ersin Köse'nin ayaklarına doğru tabanca ile ateş etti. Olayda Köse ile birlikte, seken kurşunlardan diğer avukat Ferhat Fazıl Çetin ve anlaşma için bulundukları işyeri sahibi İsmet Temel ayaklarından yaralandı.

Ağır yaralanan Avukat Ersin Köse, Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırılırken değer yaralılar Mersin Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı. Atilla Y. ise ruhsatlı olduğu belirtilen tabanca ile birlikte yakalandı.

Öte yandan iş yeri sahipleri olaydan sonra görüntü almak için gelen gazetecilere tepki gösterdi. Gazetecileri tehdit eden yakınları, Cihan Haber Ajansı kamerasına saldırarak kırmakla tehdit etti. Yetkililer olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious