'İdam kanununu tekrar çıkaracağız'

  • Giriş : 26.12.2006 / 00:00:00

Büyük Birlik Partisi (BBP) Merkez Karar ve Yürütme Kurulu (MKYK) üyesi Ökkeş Şendiller, devletin asli görevinin milletin bütünlüğünü sağlamak olduğunu belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

BBP Aydın Divan Kurulu toplantısı, Şendiller ve Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'ın da katılımıyla yapıldı. Parti il binasındaki toplantıya eski Alperen Ocakları Başkanı Tuna Koç, BBP MKYK üyeleri Ali İhsan Yılmaz ve Mehmet Efe, Aydın İl Başkanı Mehmet Yeter, il yönetim kurulu üyeleri, ilçe yönetimleri, kadın ve gençlik kolları komisyonları da katıldı.

Toplantının açılışında konuşan İl Başkanı Yeter, şimdiye kadar kurulamamış olan BBP Söke İlçe Teşkilatı'nın kurulduğunu, Nazilli İlçe Teşkilatı'nın yeniden yapılandırıldığını, Köşk ve Germencik teşkilatlarınınsa kurulma aşamasında olduğunu söyledi. İl Divan Kurulu toplantısında kendisine söz hakkı verilen Ökkeş Şendiller ise devletin asli görevinin milletin bölünmez bütünlüğünü sağlamak olduğuna dikkat çekti.

Milletin can ve mal güvenliğini korumak görevinin devlete verildiğini belirten Şendiller, "YÖK'ü millete hizmet eder bir kurum haline getirecek, Anayasa'yı sivilleştireceğiz. Devamlı asayişin temini için idam kanununu tekrar çıkaracağız. Keyfi olarak adam öldürmenin, kapkaçın, ırz düşmanlığının önüne başka türlü geçmek mümkün olmamaktadır. Avrupa Birliği (AB), gelecekte yapmamız gereken ve varılması önemli olan hedef değildir. Türkiye'nin AB'ye hayır demesi gerekmektedir. AB'ye evet demek, ülkenin üniter yapısını bozmaya evet demek anlamına geliyor." şeklinde konuştu.

Aydın'daki katılımın ve coşkunun kendilerini memnun ettiğini, benzer coşkunun ve katılımların Türkiye genelinde gittikleri her yerde gördüklerini söyleyen Şendiler, BBP kadrolarına ilginin arttığını iddia etti. Güvenildiklerini görmüş olmanın kendilerine gurur verdiğini dile getiren Şendiller, kısa sürede BBP'ye geniş katılımları müjdeleme gayreti içinde olduklarını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious