İdam şiddeti büyüttü: 77 ölü

  • Giriş : 31.12.2006 / 00:00:00

Saddam Hüseyin’in idam edilmesinin ardından Irak’ta şiddet olayları yaşanıyor. Irak’ta düzenlenen 3 ayrı saldırıda 77 kişi hayatını kaybetti. Yüzden fazla kişi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin'in idam edilmesinin ardından ülke genelinde bugün düzenlenen saldırılarda en az 77 kişi öldü.

İlk saldırı başkent Bağdat’ın 160 kilometre güneyinde, Şii nüfusun yoğun olduğu Küfe’de düzenlendi. Bir balık pazarında bomba yüklü bir minibüsün infilak etmesi sonucu 34 kişi hayatını kaybetti; 60’a yakın da yaralı var.

Bağdat’ın kuzeybatısındaki bombalı saldırıda da 5 kişi öldü. İnfaz sonrası başkent Bağdat’ta güvenlik önlemleri artırılırken, çeşitli yerlerden çatışma haberleri geliyor.

Bağdat’ın kuzeybatısındaki Hürriye semtindeki park etmiş bir araçla düzenlenen bombalı saldırıda da 37 kişi öldü, 76 kişi yaralandı.

ABD ordusunun kayıpları da sürüyor. Son saldırılarda 5 asker daha hayatını kaybetti. Böylece, 2006 yılının en yüksek can kaybının meydana geldiği Aralık ayında ölen asker sayısı 108’e yükseldi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious