İddaa yarın başlıyor

  • Giriş : 16.03.2007 / 00:00:00

Danıştay'ın 1 Mart'ta yürütmesini durdurdğu İddaa Oyunu için yeni sözleşme imzalandı, yarından itibaren kupon yapılabilecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Spor-Toto Teşkilat Müdürlüğü ile ihaleye giren tek şirket olan İnteltek firmasının iki gündür süre ve oran konusunda yaptığı görüşmeler olumlu sonuçlandı. İki taraf arasında bugün hazırlanan sözleşmenin, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay ve İnteltek Şirketi Genel Müdürü Ahmet Sezer tarafından noter huzurunda imzalanmasıyla İddaa yarından itibaren tekrar sporseverlerle buluşuyor.

Danıştay 13. Hukuk Dairesi'nin, “ilgili yasada hizmet alımıyla ilgili bir düzenlemenin bulunmadığını, İddaa oyununu Spor-Toto Teşkilat Müdürlüğü'nün kendisinin oynatabileceğini veya kamu kurum ve kuruluşlarından herhangi birine oynattırabileceği” şeklinde karar vermesinin ardından, İddaa oyunu 1 Mart'tan itibaren durdurulmuştu.

TBMM Genel Kurulu'nda, 22 Şubat Perşembe günü, Futbol ve diğer spor müsabakaları üzerine bahis ve şans oyunu düzenlenmesine ilişkin hükümler içeren kanun tasarısı yasalaşmış, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in yasayı onaylamasının ardından Spor Toto Teşkilat Müdürlüğü ihale sürecini başlatmıştı.

İddaa oyununun durdurulduğu 1 Mart tarihinden bu yana günlük 7 milyon YTL hasılat kaybı yaşandığı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious