'İddialar tamamen yalan ve iftira'

  • Giriş : 11.05.2006 / 00:00:00

AK Parti Bingöl Milletvekili Mahfuz Güler, kardeşi Mehmet Fesih Güler'in, işe yerleştirme vaadiyle 2 bin YTL rüşvet aldığı yolundaki iddiaların tamamen yalan ve iftiradan ibaret olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Konuyla ilgili TBMM'de bir basın toplantısı düzenleyen Mahfuz Güler, bugünkü Hürriyet gazetesinde, Bingöl İş Kurumu Müdürü olan kardeşi Mehmet Fesih Güler'in, işe yerleştirme vaadiyle Hidayet Becerikli isimli vatandaştan 2 bin YTL rüşvet aldığının iddia edildiğini hatırlattı.

Bu iddiananın tamamen yalan ve iftiradan ibaret olduğunu açıklayan Mahfuz Güler, "Müşteki Hidayet Becerikli, kardeşim adına ne doğrudan, ne de dolaylı olarak tek bir kuruş para vermemiştir. Bankaya kardeşim adına para yatıran kişi, borçlusu olan Ahmet Fırat isimli şahıstır" dedi.

Hidayet Becerikli'nin savcılıkta verdiği ifadede, kardeşi Fesih Güler'e komplo kurulduğunu, kendisinin de bu komploya katılarak siyasi bir skandala aracılık yaptığını itiraf ettiğini anlatan Mahfuz Güler, "Ülkemizde partimizle ilgili siyasi gelişmelerin olabildiğince hız kazandığı bir dönemde, yasa dışı ve akıl almaz koplolarla milletvekilleri yıpratılmak istenmektedir. Maalesef bir kısım basınımız da bu tür olaylara alet edilmektedir" diye konuştu.

Haberi yapan gazetenin elinde, kardeşinin işe alma vaadiyle para aldığına dair hiçbir belge bulunmadığını ifade eden Mahfuz Güler, alacaklısı olan Ahmet Fırat'ın, 3 yıl önce kardeşinin hesabına yatırdığı bin YTL'nin, bugün Hidayet Becerikli'nin rüşvet belgesi haline getirildiğini kaydetti. Ahmet Fırat'ın, kardeşi Mehmet Fesih Güler'in yakın arkadaşı olduğunu, ikisinin eşlerinin de akraba olduğunu vurgulayan Mahfuz Güler, aralarının açılması sonucu Ahmet Fırat'ın böyle bir komployu tezgahladığını söyledi.

Kendisinin AK Parti'nin değişik kademelerinde görev yapan bir milletvekili olduğunu dile getiren Güler, "Bilgim, becerim, siyasi marjımla ve ahlaki becerimle yarışamayanlar, maalesef böyle bir komployu düzenlemiş ve Hidayet Becerikli gibi masum insanları emellerine alet etmeye kalkışmışlardır" diye konuştu.

Mahfuz Güler, bu komplonun amacının, AK Parti'nin ve kendisinin yıpratılması olduğunu belirterek, "Bu iddialar bütünüyle iftira, bütünüyle düzmece, bütünüüyle komplodur. Bu işe tevessül edenler yargıda hesabını vereceklerdir. Beni ve partimi karalamak isteyenler, bunun hesabını yargı önünde vereceklerdir" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious