İddialı bir dizi daha!

İddialı bir dizi daha!.9416
  • Giriş : 17.08.2008 / 10:49:00

Ayşe Kulin'in 'Köprü' ve 'Geniş Zamanlar' gibi romanlarını aynı adla televizyona uyarlayan yapımcı Ata Türkoğlu (Koliba Film), şimdi de yazarın 'Gece Sesleri'ni dizi film olarak çekiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Toplumun televizyondan çok şey öğrendiğini her fırsatta dile getiren Türkoğlu, "Amacımız izleyiciye iyi şeyler sunmak. Ayrıca içinde mesajı olan projeleri ekrana taşımaya devam edeceğiz." diyor.

'Gece Sesleri', Egeli büyük bir ailenin 40'lı yıllardan başlayarak günümüze kadar gelen öyküsünü anlatıyor. Dört kuşağı içine alan anne-kız ilişkileri, aile içi çatışmalar, sık tekrarlanan askerî darbelerin değişik kuşaklar üzerindeki izleri... Geçmiş araştırılırken ortaya çıkan sırlar, ertelenmiş, söylenmemiş sevgi sözleri ve pişmanlıklar da romanda yer alıyor. Daha çok kuşak çatışmaları ve nedenlerinin sorgulanacağı dizide; farklı kültürlerde yaşayan, ayrı dünyaların insanları her şeye rağmen aşka sığınıyor. Köklü bir ailenin yıllardır içinde sakladığı sırlar yeni bir evliliğin ardından sarsıcı bir şekilde ortaya çıkarken, düğümler çözüldükçe sırların ardına sığınan kabul edilmesi zor gerçeklerle yüzleşilir, yıllardır korunan güçler ve dengeler bozulmaya yüz tutacaktır.

Deniz Akçay'ın senaryolaştırdığı 'Gece Sesleri'nin yönetmenliğini Cemal Şan üstleniyor. Vildan Atasever (Aslı), İsmail Hacıoğlu (Yağız) ve Özgür Çevik'in (Seyhan) rol aldığı dizi, yeni yayın döneminde Show TV'de izleyiciyle buluşacak.

Yusuf Bülbül / Zaman

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*