İddianame savcıları yorgun düşürdü

İddianame savcıları yorgun düşürdü.11908
  • Giriş : 04.11.2008 / 12:29:00

Ergenekon davasının iddianamesi savcıları perişan etti. Çare dönüşümlü olarak iddianamenin okunmasında bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

''Ergenekon'' davasının bugünkü duruşması, iddianamenin iki Cumhuriyet savcısı tarafından okunmasıyla sürüyor.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesindeki bugünkü duruşmaya, aralarında emekli Tuğgeneral Veli Küçük ile İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in de bulunduğu 44 tutuklu sanık katıldı. Sağlık sorunları olan diğer tutuklu sanıklar Mehmet Zekeriya Öztürk ile Bekir Öztürk ise duruşmaya gelmedi. Tutuksuz sanıklardan ise Kemal Alemdaroğlu, Kemal Şahin, Mehmet Murat Yücel, Ferudun Refik Nuhoğlu, İbrahim Benli, Emin Caner Yiğit, Güler Kömürcü Öztürk, Asım Demir, Coşkun Çalık, Murat Özkan, Ali Yasak, Aydın Gergin ve Atilla Aksu duruşmada hazır bulundu.

Bu kişilerden Alemdaroğlu, Gergin ve Aksu'nun duruşma sürerken geldikleri gözlendi. Başka suçtan hükümlü olan bu davanın tutuksuz sanığı Sedat Peker ise getirilmedi.

Duruşma, Cumhuriyet Savcıları Mehmet Ali Pekgüzel ile Nihat Taşkın'ın, iddianameyi kaldığı yerden dönüşümlü olarak okumaları ile devam ediyor.

İzleyici ve basın mensupları ile avukatların olduğu bölümlerde önceki duruşmalara göre yoğunluk yaşanmaması dikkati çekti. Bu nedenle tüm basın mensupları duruşmayı, mahkeme heyeti, savcılar, sanıklar, avukatlar ve izleyicilerin yer aldığı iç salondan takip edebiliyor.

Duruşma sırasında, salonda yaşananların kayıt edildiği CD'nin dolması yüzünden bir kez değiştirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*