İddianamede Alparslan Arslan var ama Ergenekon yok

  • Giriş : 18.03.2008 / 08:58:00

Danıştay saldırısını sadece Alparslan Arslan'ın üzerine yıkarak 'Ergenekon Çetesi'nden söz etmemesi dikkat çekici bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yalçınkaya'nın iddianamesinde Danıştay saldırısını sadece Alparslan Arslan'ın üzerine yıkarak 'Ergenekon Çetesi'nden söz etmemesi dikkat çekici bulundu.
Ergenekon Çetesi'ne yönelik operasyon sürecinde Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya'nın AK Parti'nin kapatılmasına ilişkin dava açması tartışmalara yeni boyut kazandırdı.
Danıştay saldırganı Arslan'ın Ergenekon ile bağlantıları ortaya çıkmasına rağmen Başsavcı iddianamesinde Arslan'ı “köktendinci” diye nitelendirirken, çete ile bağlantılarından söz etmedi. Danıştay davası sanıklarının son duruşmadaki sözlerini alan Yalçınkaya'nın “Sanıkların duruşmadaki bu sözleri bile eylemi hangi saiklerle yaptıklarını, laikliği savunanları ve laik Cumhuriyeti bekleyen tehlikeleri göstermeye yeterlidir” iddiasında bulundu.

SAVCININ SÖYLEMİ CHP İLE AYNI

Yalnçınkaya, Anayasa'nın 10. ve 42. madelerinde yapılan değişikliğin laiklik ilkesine aykırı olduğunu savunurken “YÖK Yasası'nda değişiklik içeren teklifin Anayasa'ya aykırı olduğu tartışmasızdır”görüşlerini savundu. Anayasa değişikliğinin iptali için Anayasa Mahkemesi'ne başvuran CHP de aynı söylemleri kullanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious