İddianamedeki PKK'ya destek veren ünlüler!

İddianamedeki PKK'ya destek veren ünlüler!.14141
  • Giriş : 03.08.2008 / 22:43:00
  • Güncelleme : 03.08.2008 / 22:11:00

İddianamede ek klasörlerinde, PKK'ya Türkiye içinden gönüllü destek olanların isimleri tek tek belirtilmiş.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Milliyet haberine göre Ergenekon iddianamesinin ek klasörlerinde, PKK lideri Abdullah Öcalan'ın yakalanarak Türkiye'ye getirilmesinin ardından kendisine ve örgüte destek verenleri anlattığı ifadesinin tutanağı da yer aldı.

Delil klasörü 3 numaralı DVD'ye göre Öcalan ifadesinde PKK'ya Türkiye içinden destek olanların belli olduğunu savunarak, çoğunun HADEP çatısının altında toplandığını; Bucak, Adıyaman Kaviler, Suruç Kılıçlar aşiretlerinden dostlarının olduğunu ileri sürdü. Öcalan'ın sanatçılardan kendilerini desteklediğini iddia ettiği isimler ise Ahmet Kaya, Şivan Perver, Gülistan ve Şahturna.

İbrahim Tatlıses'e ait olan Tatlıses Turizm'in gönüllü yardımlarını gördüklerini öne süren Öcalan, Halis Toprak'a ait Toprak Holding'den de zaman zaman parasal yardım gördüklerini savundu. Batman'daki petrol sendikalarından dostlarının olduğunu ve zaman zaman para yardımı gördüklerini iddia eden Öcalan, Antalya'da geniş yatırımlara giren Ceylan Holding'in pek çok yardım ve katkılarını gördüklerini ileri sürdü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*