İDO kış tarifesine geçiyor

İDO kış tarifesine geçiyor.15961
  • Giriş : 09.09.2008 / 16:51:00

Kış mevsiminin yoğunluğu, okulların açılması ve bayram tatillerinin dikkate alınmasıyla İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO), 15 Eylül Pazartesi gününden itibaren kış tarifesine geçiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İDO'dan yapılan açıklamaya göre, kış tarifesinde yapılan düzenlemelerle artırılan sefer sayıları ve ek seferlerle iç hatlardaki yoğunluğun asgari düzeye indirilmesini hedefleyen İDO, filosuna kattığı yeni gemilerle de şehir trafiğine alternatif olacak. Bayram tatillerinde yaşanabilecek yoğunluğu da göz önüne alan İDO, Ramazan Bayramı nedeniyle 26 Eylül-5 Ekim, Kurban Bayramı nedeniyle de 05-14 Aralık tarihleri arasında özel tarifelerle deniz ulaşımını rahatlatacak.

-BOSTANCI-KABATAŞ HATTI SEFERLERİ ARTTIRILDI-

İDO kış tarifesinde, Bostancı-Kabataş hattı hafta içi seferleri artırılarak bu yöndeki toplam sefer sayısı 35'e yükseltildi ve geçen yıl deneme amaçlı yapılan cumartesi seferleri de sürekli yapılmak üzere, tarifedeki yerini buldu. İç hatlardaki yoğunluğu hafifletmeye yönelik olarak, filoya alınan yeni gemilerle zenginleşen Sirkeci ? Harem hattı seferleri ise, hafta içi yoğun saatlerde 22.30'a kadar sefer yapacak. Cumartesi günleri ise 07.00-21.30 saatleri arasında 20 dakika aralıklarla düzenlenecek seferler de İstanbul trafiğini rahatlatacak.

Dış hatlarda Yalova ve Bursa seferleri sürerken, Sarayburnu / Avşa ? Marmara hattındaki hafta sonu seferleri karşılıklı tek sefer olarak uygulanmaya devam edecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*