İDO Yaz tarifesi seferlerine başlıyor

İDO Yaz tarifesi seferlerine başlıyor.14320
  • Giriş : 09.06.2009 / 11:51:00

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO), mevsim yoğunluğu, Ramazan ayı ve okulların açılış-kapanış tarihlerini dikkate alarak yaz tarifesine geçiyor. Yaz tarifesine geçen İDO sefer sayısını artırıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İDO'dan yapılan açıklamada, okulların açılış-kapanış tarihleri, Ramazan ayı ve yaz mevsimiyle artan yolcu talebi dikkate alınarak düzenlenen yaz tarifesinde iç hatlardaki deniz otobüsü, feribot ve vapur seferlerinin artırılacağı, dış hatlarda yer alan Marmara'nın sayfiye bölgelerine dönük ek seferlerle yolculara alternatif ulaşım imkanları sunulacağı belirtildi.

Yaz döneminde yoğunlaşan Pendik-Yalova, Yenikapı-Bursa ve Yenikapı-Bandırma hatlarında deniz otobüsü ve hızlı feribot sefer sayıları, özellikle yoğunluğun en üst seviyede olduğu 15 Haziran-23 Ağustos tarihleri arasında karşılıklı hatlarda 450 sefere çıkartılacağı ifade edildi.

Yaz tarifesi öncesinde yolcu talebine bağlı gerçekleşen ek seferler ile güçlendirilen Bostancı - Yenikapı / Marmara - Avşa hattındaki seferler ile düzenli tarife kapsamına alınacağının hatırlatıldığı açıklamada, yeni tarifeyle Bostancı-Yenikapı seferleri Cumartesi ve Pazar günleri 11.15'te, Avşa- Marmara seferleri Cumartesi 08.00'de, Avşa - Marmara / Bostancı - Yenikapı seferleri ise Pazar günleri saat 17.30'da düzenli olarak yapılacağı duyuruldu. Ayrıca 1 Temmuz - 31 Ağustos tarihlerinde Marmara Adası ve Avşa' ya yapılan deniz otobüsü seferleri Cuma gidiş 6 ve Pazar günleri 6 sefer geliş olmak üzere artırılacağı belirtildi. Yeni Kadıköy iskelesinden yapılan Eminönü ve Karaköy seferleri de sıklaştırılarak, 11.00 ile 17.00 saatleri arasında 10'ar dakika aralıklarla gerçekleştirilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*